Ashampoo WinOptimizer teraz także bezpłatny, choć ograniczony

Ashampoo WinOptimizer teraz także bezpłatny, choć ograniczony

Wojciech Kowasz
04.05.2012 19:44

Ashampoo WinOptimizer powinien być dość dobrze znany miłośnikom wszelkiego rodzaju tuningu i optymalizacji systemu Windows. Jest to co prawda narzędzie płatne, ale producent właśnie zdecydował się na udostępnienie bezpłatnej edycji WinOptimizer Free, naturalnie ograniczonej w stosunku do komercyjnego starszego brata.

Wersja bezpłatna już przy instalacji atakuje rozmaitymi komunikatami zachęcającymi do płatnego uaktualnienia, ale co ciekawe, do korzystania z bezpłatnego programu nie jest nawet wymagana zwykła rejestracja. WinOptimizer Free, podobnie jak pełna wersja, udostępnia szybką optymalizację za pośrednictwem jednego przycisku, możliwość planowania zadań optymalizacyjnych na konkretny termin oraz skaner znajdujący wszystkie punkty systemu, które potencjalnie mogą być poddane optymalizacji. Zamiast skanowania można od razu udać się do sekcji z modułami, gdzie do ręcznego wyboru jest 20 narzędzi podzielonych na 6 kategorii: czyszczenie systemu, optymalizacja wydajności, prywatność oraz bezpieczeństwo, tuning ustawień systemowych, diagnostyka i informacja, narzędzia plikowe.

Ashampoo WinOptimizer Free udostępnia między innymi „przewidującą” defragmentację dysku z możliwością defragmentacji plików systemowych podczas bootowania. Znajdziemy w nim także moduł pilnujący, kiedy i jakie aplikacje wysyłają dane przez Internet. Z kolei jedną z funkcji, których brakuje w wersji bezpłatnej jest „optymalizacja na żywo”, która w tle i na bieżąco dba o jak najwyższą wydajność. Wszystkie wprowadzane zmiany są monitorowane i rejestrowane. Zwykle można je cofnąć w razie napotkania problemów, choć jak zwykle w przypadku programów do optymalizacji systemu zaleca się szczególną ostrożność. Nieumiejętne korzystanie z tego typu aplikacji może prowadzić do poważnego uszkodzenia systemu.

Ashampoo WinOptimizer Free można pobrać z naszego portalu całkowicie bezpłatnie. Również bezpłatnie udostępniamy WinOptimizer 6 — starszą, ale pełną wersję przygotowaną przez producenta specjalnie dla czytelników dobrychprogramów. Najnowszy WinOptimizer 9 dostępny jest do pobrania w formie ograniczonej wersji testowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)