Astronomiczne odszkodowanie za piractwo w Rosji

Astronomiczne odszkodowanie za piractwo w Rosji

14.07.2010 17:21

Właściciele rosyjskiej strony udostępniającej pliki torrent z filmami w Internecie zostali oskarżeni o piractwo. Mogą zapłacić nawet 1,25 mld dolarów.

Rosyjskie władze od roku prowadzą śledztwo przeciwko serwisowi Interfilm.ru. Właściciele strony, prywatnie małżonkowie, zostali aresztowani pod zarzutem czerpania korzyści finansowych z piractwa. Dopiero teraz przedstawiono pełne oskarżenie i żądanie zadośćuczynienia - aż 1,25 mld dolarów. Tyle mają zapłacić „Ripper” i „Nadezhda” za nielegalne udostępnianie filmów i muzyki w Internecie. Jak dowiedział się serwis TorrentFreak, sprawa toczy się również przeciwko dwóm najczęstszym użytkownikom Interfilm.ru. Zarówno aresztowania jak i oskarżenie są wynikiem działań organizacji antypirackiej reprezentującej w Rosji takie wytwórnie jak Universal, Paramount, Sony, Warner Bros i 20th Century Fox.

Serwis Interfilm.ru stał się popularny dzięki zamieszczaniu nagrań wykonywanych kamerą podczas seansu w kinie, a także wydań filmów DVD z lektorem, w tym także w polskiej wersji językowej. Sprawa przeciwko serwisowi jest pierwszą tego typu akcją w Rosji. Nie tłumaczy to jednak astronomicznej sumy, jaka żądana jest od właścicieli strony. Pomijając fakt, że właściciele Interfilm.ru zapewne nie będą w stanie zapłacić tylu pieniędzy, rodzi się pytanie - na jakiej zasadzie obliczono taką kwotę?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)