ASUS ROG GX501 Zephyrus, gamingowy notebook nie tylko do grania. Konkurs!

ASUS ROG GX501 Zephyrus, gamingowy notebook nie tylko do grania. Konkurs!

ASUS ROG GX501 Zephyrus, gamingowy notebook nie tylko do grania. Konkurs!
Krzysztof Fiedor
22.03.2018 18:58, aktualizacja: 19.03.2020 11:25

Zapraszamy Was do obejrzenia materiału o notebooku gamingowym, który był wykorzystany do "poważnej pracy". Potężna wydajność została użyta podczas tworzenia relacji z tegorocznego Intel Extreme Masters. Jak ASUS ROG GX501 Zephyrus sprawdził się w zastosowaniach wideo dowiecie się właśnie z naszego klipu. Dodatkowo zapraszamy wszystkich czytelników do udziału w konkursie, szczegóły na jego temat znajdziecie w dalszej części wpisu.

autorski system chłodzenia ASUS
autorski system chłodzenia ASUS

ASUS ROG GX501 Zephyrus to potężny notebook o wydajności dorównującej mocnym jednostkom stacjonarnym. Intel Core i7 7700HQ, 24 GB RAM, GeForce GTX 1080, dysk SSD i matryca Full HD 15,6 cala. Tyle w skrócie. Całość została zamknięta w naprawdę smukłej obudowie, gdzie grubość laptopa to zaledwie niecałe 1,7 centymetra przy wadze 2.2 kg! To między innymi zasługa karty graficznej w edycji Max-Q i autorskiego systemu chłodzenia ASUSA. Waga notebooka i jego budowa zostały docenione podczas dwóch intensywnych weekendów w Katowicach skąd relacjonowaliśmy światowe finały Intel Extreme Masters.

Obraz

Notebooka ASUSA używaliśmy głównie do montowania wideo w programie Adobe Premiere. W tym zadaniu okazał się naprawdę wydajny, a porównując go do naszej stacjonarnej maszyny do edycji (i7 5960X, 32GB DDR4 i Radeon R9 380X), nie wypadł źle. Co tylko potwierdziło, że to mocna maszyna, która nie tylko do grania się nadaje. Oczywiście kilka gier też uruchomiliśmy i cieszyliśmy się płynną rozgrywką. Na rewelacyjny odbiór płynności niemały wpływ miał ekran z obsługą G-Sync od NVIDII.

ASUS ROG GX501 Zephyrus w centrum prasowym IEM2018
ASUS ROG GX501 Zephyrus w centrum prasowym IEM2018

Świetny odbiór Zephyrusa psuje nieco cena. Notebook w takiej konfiguracji kosztuje bagatela blisko 12 tys. PLN. Cóż, wydajność, waga, rozmiary, materiały jakich użyto, to wszystko wpływa na ostateczną cenę. Ta wydaje się w pierwszej chwili bardzo wysoka, jednak jeśli podejdziemy do tego na chłodno, okaże się, że właściwie to aż tak przeszacowana nie jest. A jeśli popatrzymy na tego notebooka jako narzędzie pracy i zarobku, to można by rzec, że jest OK! Przecież gamingowego notebooka wcale nie musimy wykorzystywać tylko do rozrywki.

Konkurs!

Wraz z firmą ASUS przygotowaliśmy konkurs dla naszych czytelników. Zapraszamy Was do zabawy, w której do wygrania są naprawdę cenne nagrody.

Obraz

Główną nagrodą jest rewelacyjny plecak ASUS ROG X-Ranger, kolejne nagrody to myszka ASUS ROG Gladius II z etui ASUS ROG Ranger CompactCase i zestaw słuchawkowy ASUS Cerberus v2. Czyli premiujemy trzy odpowiedzi. Zadanie wydaje się banalnie proste:

Napisz w komentarzu, jakie cechy powinien mieć idealny laptop gamingowy

Na Wasze odpowiedzi czekamy do północy najbliższej niedzieli (25.03.2018). Nagrodzimy trzy najciekawsze, naszym zdaniem, wypowiedzi. Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych czytelników, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to jest ku temu świetna okazja! Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Rozwiązanie konkursu!

Po niewątpliwie długim czasie oczekiwania (powód: choroba autora tego wpisu), przyszedł upragniony moment rozstrzygnięcia konkursu związanego z notebookami dla graczy. Jak zwykle wykazaliście się w komentarzach fantazją, humorem i pomysłowością. Najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkie wpisy konkursowe, jednak mamy tylko trzy nagrody. Dlatego spośród ponad 150 komentarzy musieliśmy wybrać, właśnie trzy, naszym zdaniem, godne fantów z logo ASUS.

Nie przeciągając, pierwszą nagrodę w postaci plecaka ASUS ROG X-Ranger otrzymuje komentarz użytkownika woskowyzombie, druga nagroda: myszka ASUS ROG Gladius II z etui ASUS ROG Ranger CompactCase trafi do WooQash, natomiast zestaw słuchawkowy ASUS Cerberus v2 pojedzie do Morfik777. Gratulujemy wygranej! Sprawdzajcie swoje skrzynki pocztowe, będziemy kontaktować się z Wami w sprawie przekazania nagród.

Wszystkim biorącym udział w konkursie chcielibyśmy gorąco podziękować i życzyć szczęścia w kolejnych konkursach, których z pewnością nie zabraknie. Śledźcie nasz portal, wśród codziennych porcji informacji ze świata nowych technologii mogą pojawić się kolejne zabawy z atrakcyjnymi nagrodami!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (177)