ASUS ROG Phone – oto, czym skutkuje połączenie ze sobą dwóch złączy USB w smartfonie

ASUS ROG Phone – oto, czym skutkuje połączenie ze sobą dwóch złączy USB w smartfonie

Źródło: ASUS
Źródło: ASUS
06.12.2018 08:52, aktualizacja: 06.12.2018 09:12

Smartfon ASUS ROG Phone został wyposażony w dwa złącza USB Typu-C. Pierwsze tradycyjnie używane jest przede wszystkim do podłączenia ładowarki. Z kolei drugie, które znalazło się na lewym boku, wykorzystywane jest głównie do komunikacji z akcesoriami, ale może również posłużyć do ładowania. Co jednak stanie się, gdy przewodem połączymy oba złącza? Odpowiedzi na pytanie postanowił poszukać jeden z użytkowników.

Na forum Reddit pojawił się ciekawy wątek, w którym właściciel smartfona ASUS ROG Phone zdecydował się połączyć oba złącza. No cóż, ASUS najwidoczniej nie przewidział, że ktoś przeprowadzi taki test. Wówczas bowiem ROG Phone głupieje i nie rozpoznaje źle wpiętego przewodu.

Asus ROG phone self-charging

Smartfon zaczyna wówczas się ładować. Niestety, użytkownik Reddita nie odkrył sposobu na nieskończoną moc i nie rozwiązał problemu słabych akumulatorów montowanych w smartfonach. Reakcja jest wynikiem błędu, trzeba przyznać, że dość zabawnego. Ponadto, jak zauważa serwis Android Police, ROG Phone wówczas rozpoznaje samego siebie jako pamięć USB.

Nietypowe rozwiązanie z zastosowaniem dwóch USB typu C przerosło możliwości oprogramowania, które nie wykrywa błędu. Nie można jednak winić Asusa, który opisywanej sytuacji nie przewidział. Zaprojektował bowiem gamingowy smartfon, w którym drugie złącze może zostać wykorzystane m.in. do podłączenia specjalnego kontrolera lub stacji dokującej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)