ASUS uruchamia własny sklep z aplikacjami dla netbooków

ASUS uruchamia własny sklep z aplikacjami dla netbooków

01.06.2010 11:44

ASUS uruchomił własny sklep internetowy z aplikacjami dla netbooków. Firma naśladuje działania konkurencji - na przykład Intela i jego e-sklepu AppUp Center.

Sukces App Store firmy Apple zachęcił do podobnych kroków nie tylko producentów oprogramowania dla smartfonów, ale również netbooków. Obok sklepów dla systemu Android, Symbian czy Windows Mobile w Internecie pojawiły się takie twory jak AppUp Center, a teraz - Asus App Store. Sklep wyraźnie nawiązuje do pomysłu zaprezentowanego przez firmy Intel i Nokia. W lutym ogłosiły one prace nad oprogramowaniem dla netbooków MeeGo. Ma być on platformą dla wszystkich urządzeń z procesorami Intela i ARM. Jego zadaniem jest połączyć telefony, netbooki, tablety, a także telewizję. Wersję 1.0 MeeGo udostępniono w zeszłym tygodniu, jednak tylko dla deweloperów.

ASUS co prawda nie zapowiedział jeszcze wprowadzenia własnego oprogramowania dla netbooków, ale - jak informuje Engadget - postanowił uruchomić własny sklep internetowy. Będzie on preinstalowany we wszystkich netbookach firmy, które trafią do sprzedaży w tym roku. Użytkownicy będą mogli pobierać zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje dostosowane do potrzeb ich urządzeń. Być może ASUS mierzy nieco dalej i e-sklep będzie przeznaczony również dla tabletów, nad którymi wraz z MSI pracuje firma.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)