Asystent Google trafi na SmartTV, smartwatche i do samochodów #CES2017

Asystent Google trafi na SmartTV, smartwatche i do samochodów #CES2017

Asystent Google trafi na SmartTV, smartwatche i do samochodów #CES2017
05.01.2017 13:18

Gdy Google zaprezentowało swój pierwszy smartfon, Pixel, jako jedną z jego najważniejszych zalet wymieniano usługę Google Assistant, pełniącą funkcje analogiczne do dostępnej od lat Siri czy Cortany. Co ważne, funkcja ta dostępna jest w Pixelu na wyłączność. Podczas targów CES Google ogłosiło jednak, że Asystent dostępny będzie także między innymi na Android TV.

Pierwszym urządzeniem, o którym oficjalnie wiadomo, że umożliwi korzystanie z Asystenta jest zaprezentowana właśnie przystawka NVIDIA SHIELD TV, wkrótce lista obsługiwanych SmartTV się wydłuży. Aktualizację w pierwszej kolejności, tj. w ciągu najbliższych kilku miesięcy, otrzymają urządzenia z Androidem 6.0 i 7.0 w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki Asystentowi Google możliwe będzie między innymi rozpoczęcie odtwarzania konkretnego filmu czy serialu na Netfliksie. Ponadto ma on także wyeliminować konieczność korzystania z klawiatury podczas przeglądania YouTube: wyszukiwarkę także będzie można obsługiwać za pomocą poleceń głosowych. Nie zabrakło oczywiście obsługi automatyki domowej czy możliwości pozyskiwania informacji z Map Google, łącznie z natężeniem ruchu drogowego.

Google zapowiedziało także, że oprócz SmartTV, Google Assistant trafi na urządzenia z systemem Android Wear 2.0 czy komputery pokładowe samochodów. Tej ostatniej implementacji Google poświęca najwięcej uwagi i chwali się, że już niedługo nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zapytać swojego Mercedesa, ile benzyny pozostało w baku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)