AutoCAD w wersji webowej i w App Store

AutoCAD w wersji webowej i w App Store

01.10.2010 15:33

Firma Autodesk wprowadziła możliwość edycji plików stworzonych w programie AutoCAD z poziomu strony internetowej i urządzeń z systemem iOS.

Autodesk poinformował o uruchomieniu aplikacji internetowej AutoCAD WS, która ma pomóc w zarządzaniu i dzieleniu się projektami stworzonymi za pomocą programu AutoCAD. Autodesk umożliwił w ten sposób przeniesienie części pracy w chmurę obliczeniową. Internauci mogą rejestrować darmowe konta na witrynie, a z ich poziomu edytować pliki DWG, przesyłać materiały współpracownikom, śledzić przebieg pracy czy ustalać termin wykonania projektu. AutoCAD WS dostępny jest dla takich przeglądarek jak Internet Explorer, Firefox, Chrome czy Safari z zainstalowanym Flashem.

Program AutoCAD WS dostępny jest także dla systemu iOS. Aplikację można pobrać za darmo z e-sklepu App Store. Podobnie jak w wersji dla przeglądarek, zadaniem AutoCAD WS jest umożliwienie przeglądania projektów i ich edycji - z tym, że na urządzeniach mobilnych Apple. Aplikacja umożliwia również dzielenie się projektami ze znajomymi czy współpracownikami. Kolejna funkcja to możliwość jednoczesnej pracy nad dokumentem kilku osób i podgląd wprowadzonych przez innych zmian. Aplikacja wymaga rejestracji na stronach AutoCAD WS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)