Automatyczne aktualizacje w Firefoksie 4

Automatyczne aktualizacje w Firefoksie 4

09.08.2010 11:21, aktualizacja: 09.08.2010 11:32

Mozilla planuje wprowadzenie automatycznych aktualizacji do Firefoksa 4. Taka zmiana wkrótce pojawi się w wersji beta przeglądarki.

Automatyczna aktualizacja w Firefoksie 4 pojawi się w kolejnej wersji beta - trzeciej - przeglądarki. Pojawi się ona zapewne w następnym tygodniu. Automatyczna, "cicha" aktualizacja będzie dostępna jedynie dla systemu Windows. W innych systemach jest to niemożliwe - na przykład ze względu na systemy pakietów w Linuksie czy uprawnienia dostępu do plików. O planowanych zmianach w Firefoksie 4 donosi Neowin. Informacje o automatycznych aktualizacjach pojawiały się już pod koniec lipca na grupach dyskusyjnych dla deweloperów przeglądarki Mozilli. Nie było jednak wtedy wiadomo, kiedy zmiany zostaną wprowadzone. Decyzja właśnie zapadła, najprawdopodobniej przyśpieszona podobnym rozwiązaniem udostępnionym w Chrome. Mozilla nie chce zostać w tyle, zwłaszcza, że automatyczne aktualizowanie przeglądarki przyniesie wiele korzyści.

Według statystyk zatytułowanych Dlaczego ciche aktualizacje zwiększają bezpieczeństwo (plik PDF), aż 97% użytkowników Chrome instaluje najnowszą wersję programu w ciągu 21 dni od jej premiery. Dla porównania gorzej wypadają Firefox (85%) i Safari (53%). Automatyczne aktualizacje pozwalają na oszczędzenie czasu użytkownikom, którzy nie muszą przejmować się instalacją, a także pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa oprogramowania. Starsze wersje przeglądarek często zawierają luki czy błędy, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)