avast! wydaje betę bezpłatnego antywirusa na Maki

avast! wydaje betę bezpłatnego antywirusa na Maki

Wojciech Kowasz
27.05.2011 14:17, aktualizacja: 27.05.2011 14:28

W czasach szalejącego MACDefendera być może warto wyposażyć swój komputer z logiem jabłuszka w prawdziwy antywirus - najlepiej bezpłatny. Właśnie pojawiła się wersja beta avast! Free Antivirus for Mac.

avast! Free Antivirus for Mac to darmowa edycja jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych, przygotowana z myślą o użytkownikach systemów Mac OS X. W programie znajdziemy wszystkie niezbędne funkcje: skaner rezydentny czuwający przez cały czas w tle, opcję automatycznych aktualizacji, jak i skanowanie na żądanie - w lewym dolnym rogu ekranu umieszczony jest specjalny obszar, na który metodą przeciągnij-upuść przenosić można dane, które następnie zostaną przeskanowane. Dodatkowo moduł Web Shield filtruje i monitoruje cały ruch HTTP, a Mail Shield bada informacje przesyłane za pośrednictwem protokołów POP3 i IMAP z serwerów pocztowych. Co istotne, avast! Free Antivirus for Mac nie blokuje możliwości pracy z takimi załącznikami, a jedynie informuje o potencjalnym zagrożeniu.

avast! Free Antivirus for Mac wymaga obecności w systemie menedżera powiadomień wizualnych growl. Podobnie jak sam program, można go pobrać z naszego portalu. Dla porządku przypominamy, że avast! Free Antivirus for Mac to jeszcze wersja beta.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)