Awantura o kopiowanie (i wklejanie) w Windows Phone 7

Awantura o kopiowanie (i wklejanie) w Windows Phone 7

18.03.2010 16:37

Kolejne kontrowersje wokół Windows Phone 7. Zdaniem pracowników Microsoftu nowy system dla smartfonów nie będzie wyposażony w funkcję kopiuj-wklej, niektórzy twierdzą jednak coś zupełnie innego. Absurdalny fakt czy po prostu plotka?

Pierwsze wiadomości na ten temat pojawiły się podczas konferencji MIX 2010, gdzie prezentowano nowy system Microsoftu - nie będzie funkcji kopiuj-wklej. Zdaniem pracowników firmy z Redmond użytkownicy... wcale jej nie potrzebują - poinformował serwis Engadget. Microsoft postanowił wprowadzić do Windows Phone 7 nowoczesny system rozpoznawania numerów telefonów, a także adresów e-mail zawartych np. w tekście wiadomości SMS. W takim wypadku system ma oferować rozmaite funkcje do dalszej pracy z takim numerem czy adresem. Microsoft doszedł do wniosku, że inne funkcje właścicielom telefonów po prostu nie są potrzebne. Takie „rewelacje” potwierdził Todd Brix z Microsoftu w wywiadzie dla Engadget. Zaskoczeni dziennikarze nie bardzo wiedzieli, jak zareagować na rewelacje Briksa.

To jednak nie koniec historii. Dzisiaj dzięki serwisowi IStartedSomething dowiadujemy się, że Windows Phone 7 jednak będzie obsługiwał funkcję kopiuj-wklej. Zespół programistów ciężko pracuje nad udostępnieniem tego rozwiązania i być może zostanie wprowadzone do systemu. Kiedy? Najprawdopodobniej wkrótce po wprowadzeniu Windows Phone 7 do sprzedaży. Jest to jednak niepotwierdzona informacja, toteż całkiem możliwe, że najnowsze oprogramowanie dla telefonów Microsoftu będzie sprzedawane bez jednej z najbardziej podstawowych funkcji.

Brak wielozadaniowości, niemożność instalowania dowolnych aplikacji (tylko tych z Windows Mobile Marketplace), a także brak tradycyjnie pojmowanego systemu plików i wreszcie, wszystko jednak na to wskazuje, brak funkcji kopiuj-wklej - tak zapowiada się nowy system mobilny Microsoftu. Na ostateczny kształt Windows Phone 7 musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapowiedzi raczej nie pozwalają na entuzjazm, a przynajmniej nie wśród aktualnych użytkowników Windows Mobile.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)