Awaria Facebooka i Messengera. Nie działa logowanie i wysyłanie wiadomości (aktualizacja)

Awaria Facebooka i Messengera. Nie działa logowanie i wysyłanie wiadomości (aktualizacja)

Facebook i Messenger nie działają
Facebook i Messenger nie działają
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
25.05.2021 20:42

Facebook i powiązany z nim Messenger zmagają się z awarią, w wyniku której użytkownicy nie mają dostępu do serwisu i komunikatora. Tak wynika z lawinowo rosnącej liczby raportów o awarii w serwisie downdetector.

Facebook i Messenger nie działają w pełni sprawnie z powodu prawdopodobnej awarii. W serwisie downdetector od kilkunastu minut pojawiają się raporty użytkowników, którzy sygnalizują problemy z wyświetlaniem strony internetowej Facebooka i logowaniem, a wreszcie wysyłaniem i odbieraniem widomości w przypadku Messengera.

Na razie trudno powiedzieć, co jest powodem awarii i ile będzie trwała. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu minut do serwisu downdetector spłynęło po kilkaset zgłoszeń usterek - zarówno w przypadku Facebooka, jak i Messengera.

Liczba raportów dot. Facebooka i Messengera lawinowo rośnie
Liczba raportów dot. Facebooka i Messengera lawinowo rośnie© downdetector

Najwięcej zgłoszeń o awarii Facebooka i Messengera dotarło jak na razie z Warszawy, Krakowa, Lublina, Wrocławia i okolic Trójmiasta. Możliwe, że awaria nie ma charakteru ogólnopolskiego lub u konkretnych użytkowników objawia się w nieco inny sposób. W chwili pisania niniejszego tekstu, w naszej redakcji niektórzy wciąż mogą bowiem korzystać z Facebooka i Messengera bez przeszkód. Inni mają natomiast problemy.

Kiedy tylko będziemy wiedzieć więcej o rozwoju opisywanej awarii, niniejsza publikacja będzie aktualizowana.

Aktualizacja, godz. 20:53

Jak wynika z raportów w downdetector, awaria dotknęła już także serwis i aplikację Instagram. Tutaj również pojawiają się problemy ze stroną i logowaniem. Nie jest to dużym zaskoczeniem, zważywszy na to, że właścicielem jest Facebook. Wspólna infrastruktura może także niebawem oznaczać problemy z WhatsAppem.

Aktualizacja, 26 maja (godz. 8:10)

Jak wynika z informacji w serwisie downdetector, awaria Facebooka, Messengera i serwisu Instagram została ostatecznie rozwiązania kilkadziesiąt minut przed północą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)