Awaria Facebooka. Nie działa serwis, Messenger i Instagram (aktualizacja)

Awaria Facebooka
Awaria Facebooka
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

04.12.2021 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook nie działa u tysięcy użytkowników. Serwis ładuje się bardzo wolno lub wcale i pojawiają się problemy z dostępem do stron. Ze zgłoszeń wynika także, że część użytkowników ma problem z Messengerem.

Facebook i Messenger nie działają w wyniku awarii - wynika z lawinowo rosnącej liczby zgłoszeń w serwisie downdetector. Choć już teraz wiadomo, że problem nie dotyczy wszystkich, w ciągu zaledwie kilku minut do serwisu zdążyło spłynąć kilka tysięcy zgłoszeń. Niektórzy zauważają problemy tylko na desktopie, zaś w smartfonach serwis działa dobrze.

Problemy Facebooka zaczęły się około godziny 13:50 i u niektórych użytkowników trwają do teraz. Sądząc po mapie zgłoszeń, problem jest ogólnopolski, choć najwięcej zgłoszeń spłynęło z dużych miast, w tym Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic czy Łodzi. Użytkownicy komentujący problemy twierdzą, że odwiedzając serwis, widzą tylko komunikat, że "coś poszło nie tak" i trwają prace naprawcze.

Trwa awaria Facebooka
Trwa awaria Facebooka© downdetector

Równolegle do problemów samego Facebooka użytkownicy zgłaszają także awarię Messengera, ale w tym przypadku na dużo mniejszą skalę. W momencie największego wzrostu liczby zgłoszeń dotyczących awarii samego Facebooka, problemy z Messengerem zauważyło tylko kilkadziesiąt osób. Będziemy śledzić ten temat i aktualizować niniejszą publikację, wraz z kolejnymi danymi w zakresie awarii.

Aktualizacja, godz. 15:00

Jak wynika z danych w serwisie downdetector, awaria Facebooka i Messengera była tylko chwilowa. Około godziny 14:45 liczba zgłoszeń problemów spadła do mniej niż 200 na kwadrans. Można więc założyć, że znakomita większość użytkowników może już korzystać z Facebooka i komunikatora bez przeszkód.

Aktualizacja, godz. 15:10 - "druga fala" i awaria Instagrama

Chociaż około 15:00 wszystko wskazywało na to, że Facebook uporał się z problemami, kilka minut później w sieci zaczęły się lawinowo pojawiać nowe zgłoszenia dotyczące awarii. Tym razem najwięcej dotyczy Messengera i dodatkowo serwisu Instagram. W ciągu kilku minut do serwisu downdetector spłynęło ich kilkaset.

Trwa awaria Messengera
Trwa awaria Messengera© downdetector

Aktualizacja, godz. 15:45

Po raz kolejny problemy z serwisami dość szybko ustały. W ciągu kilkunastu minut liczba zgłoszeń awarii znacznie spadła i obecnie usterki zdają się już nie występować. Mając jednak na uwadze sinusoidę problemów Facebooka, Messengera i Instagrama w ostatnich godzinach, trudno z całkowitą pewnością założyć, że jest to na dziś koniec przygód dla użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)