Awaria Facebooka, nie działają Instagram i Messenger. Liczba zgłoszeń rośnie (aktualizacja)

Geograficzny rozkład zgłoszeń awarii Facebooka
Geograficzny rozkład zgłoszeń awarii Facebooka
Źródło zdjęć: © Downdetector
Łukasz Michalik

16.06.2023 22:00, aktual.: 16.06.2023 22:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek w godzinach wieczornych Facebook i inne usługi należące do Meta odnotowały problemy z działaniem. Lawinowo rosnąca liczbą zgłoszeń wskazywała na powszechny zasięg awarii. Niedostępność serwisów na szczęście nie trwała długo - około 22:15 awaria dobiegła końca.

Od ostatniej awarii nie zdążyła minąć pełna doba, a Meta ponownie ma problem. Tym razem awaria nie ogranicza się do Messengera – szwankuje Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Problemy z dostępem sygnalizują serwisu Downdetector, gdzie liczba zgłoszeń rośnie lawinowo, w krótkim czasie sięgając tysięcy.

Awaria dotyczy zarówno usług dostępnych przez stronę internetową, jak i przez dedykowane aplikacje, a komunikat potwierdzający występowanie problemów pojawił się m.in. na profilu serwisu Downdetector na Twitterze.

Mapa, na której pokazywane są miejsca, z których sygnalizowano problemy, pokazuje ogólnopolski zasięg awarii. Zgłoszenia napływają z miast takich, jak Gdynia, Poznań, Warszawa, Lublin, Wrocław, Katowice czy Kraków, a także szereg mniejszych ośrodków.

Aktualizacja, godz 22:15

Awaria na szczęście nie trwała długo. Mimo lawiny zgłoszeń, po kilkudziesięciu minutach liczba doniesień o problemach zaczęła wyraźnie spadać. Kwadrans po godzinie 22 sytuacja po stronie serwisów Meta wydaje się opanowana. Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp ponownie działają.

Łukasz Michalik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)