Awaria internetu w Polsce. Vectra i Multimedia z problemami (aktualizacja)

Awaria internetu
Awaria internetu
Źródło zdjęć: © downdetector
Wojciech Kulik

15.09.2023 14:35, aktual.: 15.09.2023 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa awaria internetu w Polsce. Klienci Vectra i Multimedia Polska z różnych części kraju raportują o problemach.

Użytkownicy, którzy piątkowe popołudnie chcieli spędzić na cyfrowej rozrywce, mogą nie mieć takiej możliwości – 15 września 2023 r. wystąpiła wielka awaria internetu. Pierwsze zgłoszenia w serwisie downdetector pojawiły się około południa, a dwie godziny później problemy zaczęły się nasilać.

Ogólnopolska awaria Vectra / Multimedia Polska

Problemy z dostępem do internetu raportują zarówno klienci operatora Vectra, jak i podlegającego mu dostawcy Multimedia Polska. Stan na godzinę 14:35 jest taki, że w pierwszym przypadku zgłoszeń jest ok. 400, a w drugim – blisko 2 tys.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie są znane szczegóły tej awarii. Jeden z użytkowników napisał na profilu Vectry, że konsultant telefoniczny poinformował go o "awarii systemu", której szczegółów mu nie zdradzono. Wysłaliśmy zapytanie do operatora w tej sprawie – w momencie publikacji nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Aktualizacja, godz. 15:35

Awaria trwa, choć zdaje się, że jej apogeum jest już za nami. Liczba zgłoszeń wyraźnie zmalała, ale po godzinie 15.00 wciąż jest ich kilkaset. Operator nadal nie skomentował zdarzenia.

Aktualizacja, godz. 16:15

Operator Vectra oficjalnie potwierdził, że udało mu się już uporać z problemami. W komentarzu przesłanym redakcji dobreprogramy.pl zapewnił, że "wszyscy Klienci mają już pełny dostęp do Internetu i wszystkich usług". Dodał, że "awaria była krótkotrwała i dotyczyła jedynie części abonentów. Przepraszamy naszych Klientów za utrudnienia".

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)