Awaria Messengera. Są problemy z wysyłaniem wiadomości (aktualizacja)

Awaria Messengera. Są problemy z wysyłaniem wiadomości (aktualizacja)

Awaria Facebook Messengera
Awaria Facebook Messengera
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
16.06.2023 08:03, aktualizacja: 16.06.2023 19:42

Facebook Messenger nie działa prawidłowo. Od wczesnych godzin rannych w piątek użytkownicy z całej Polski zgłaszają problemy głównie z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości.

Wysyłanie wiadomości w Messengerze nie u wszystkich działa, jak należy. Ze zgłoszeń w serwisie downdetector wynika, że problem dotyczy wybranych osób w całej Polsce i nasila się od wczesnych godzin rannych. Wcześniej podobna fala zgłoszeń usterki Messengera została odnotowana wczoraj późnym wieczorem. Raporty spłynęły m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Gdyni czy Szczecina.

Ze zgłoszeń użytkowników Facebook Messengera wynika, że problem dotyczy głównie wysyłania i odbierania wiadomości. 26 proc. osób skarży się natomiast po prostu na aplikację. W amerykańskiej wersji serwisu downdetector widać korelację i podobną skalę zgłoszeń usterki Messengera w USA. Tutaj także liczba wyraźnie wskazuje na to, że problem nie jest powszechny i występuje tylko u wybranych osób.

Kolejna fala awarii Messengera w ciągu ostatnich 24 godzin
Kolejna fala awarii Messengera w ciągu ostatnich 24 godzin© downdetector

W tej chwili trudno ocenić, jak długo potrwa rozwiązywanie problemów przez Messengera i przywrócenie wszystkiego do działania. Skala awarii mimo wszystko jest stosunkowo mała i możliwe, że nie jest szczególnie priorytetowo traktowana przez administratorów. W mediach społecznościowych nie dotarliśmy do oficjalnego stanowiska Facebooka, który komentowałby niedyspozycję Messengera. Będziemy śledzić ten temat i na bieżąco aktualizować niniejszą publikację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 9:15

Z aktualizowanych na bieżąco danych w serwisie downdetector wynika, że problemy Messengera tylko narastają. Liczba zgłoszeń w szczycie przekroczyła już 280 raportów. Nadal problem Messengera wydaje się dotykać tylko część użytkowników, ale pozostaje widoczny dla osób w całym kraju. Na tę chwilę nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość, nim usterka Messengera zostanie usunięta.

Usterka Messengera nasila się
Usterka Messengera nasila się© downdetector

Aktualizacja, godz. 11:05

Niestety, problemy z Facebook Messengerem wyłącznie narastają. Obecnie według serwisu downdetector odnotowywanych jest już na bieżąco ponad 460 raportów o awarii. Wciąż nie wiemy, co może być przyczyną problemów i jak długo może potrwać przywracanie sprawności Messengera.

Nadal nasilająca się awaria Messengera
Nadal nasilająca się awaria Messengera© downdetector

Aktualizacja, godz. 13:25

Fala zgłoszeń awarii Messengera nadal narasta i w szczycie przekroczyła już 500 zgłoszeń. Wiele wskazuje na to, że problem z komunikatorem może się objawiać w różny sposób. Jedna z naszych czytelniczek zwraca uwagę, że w jej przypadku występują tylko problemy z wyświetlaniem zdjęć i GIF-ów. Z komentarzy innych wynika zaś, że awaria może także uniemożliwiać wysyłanie i odbieranie jakichkolwiek wiadomości.

Nadal nieopanowana awaria Messengera
Nadal nieopanowana awaria Messengera© downdetector

Aktualizacja, godz. 19:40

Awaria Messengera trwa. Pomimo upływu tak wielu godzin, Facebookowi nie udało się uporać z problemem, który pojawił się w czwartek wieczorem i zaczął przybierać na sile w piątkowy poranek. Po osiągnięciu szczytowych wartości (powyżej 500) liczba zgłoszeń w serwisie downdetector zaczęła stopniowo maleć około godz. 17:30. Dwie godziny później jednak liczba raportów wciąż utrzymuje się na poziomie 350, co wyraźnie pokazuje, że nadal wielu użytkowników ma kłopoty z normalnym funkcjonowaniem komunikatora.

Awaria Mesenngera trwa
Awaria Mesenngera trwa© downdetector

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)