Awaria Microsoft Teams. Nie działa dostęp przez przeglądarkę (aktualizacja)

Awaria Microsoft Teams. Nie działa dostęp przez przeglądarkę (aktualizacja)

Trwa awaria Microsoft Teams
Trwa awaria Microsoft Teams
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
28.06.2023 14:06, aktualizacja: 28.06.2023 15:15

Microsoft walczy z awarią Teamsa, w wyniku której nie da się skorzystać z aplikacji w oknie przeglądarki internetowej. Microsoft potwierdził już awarię i deklaruje, że trwają prace nad przywróceniem sprawności. W tym momencie nie wiadomo, ile może to potrwać.

Komunikator Teams teoretycznie powinien działać sprawnie w telefonach oraz jako aplikacja do zainstalowania w komputerze. Z informacji producenta jasno wynika, że usterka dotyczy tylko wybranych użytkowników, którzy chcą korzystać z Teamsa przez przeglądarkę. Do serwisu downdetector w chwili pisania niniejszego tekstu zdążyło już trafić ponad 500 zgłoszeń dotyczących awarii.

Polacy raportują problem z Microsoft Teams głównie w Warszawie, okolicy Katowic i Wrocławiu. Mimo deklaracji producenta, że awaria związana jest tylko z dostępem przez przeglądarkę, w sieci można trafić na komentarze użytkowników, którzy się z tym nie zgadzają i sugerują, że problemy występują także w przypadku klienta Teamsa w systemie macOS. Awaria Microsoft Teams zaczęła się nasilać około godz. 13:30.

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwa przywracanie sprawności Microsoft Teams. Będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy tylko w sprawie pojawią się nowe informacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 14:20

Po kilku kwadransach od rozpoczęcia problemu z Microsoft Teams, liczba zgłoszeń wyłącznie rośnie. Na tę chwilę producent nie podał dodatkowych informacji, z których wynikałoby kiedy można liczyć na rozwiązanie problemu. Obecnie do serwisu downdetector spłynęło już przeszło 830 zgłoszeń z Polski od osób, które doświadczają problemów z komunikatorem.

Trwa awaria Microsoft Teams
Trwa awaria Microsoft Teams© downdetector

Aktualizacja, godz. 15:15

Wnioskując po gwałtownym spadku liczby zgłoszeń awarii w serwisie downdetector około godz. 15:00, niedyspozycja Microsoft Teams została już najpewniej zażegnana, a ewentualne kłopoty dotyczą jeszcze tylko wybranych użytkowników. Teams powinien już działać bez zarzutów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)