Awaria numeru 112 w całej Polsce. Problemy z wezwaniem służb ratunkowych

Awaria numeru 112 w całej Polsce. Problemy z wezwaniem służb ratunkowych

Awaria numeru 112 w całej Polsce. Problemy z wezwaniem służb ratunkowych
Źródło zdjęć: © Getty Images | Michal Fludra
Konrad Siwik
19.02.2022 15:37, aktualizacja: 19.02.2022 15:59

Na terenie całej Polski występują problemy z numerem ratunkowym 112. Domniemanym powodem jest awaria systemu informatycznego. Osoby potrzebujące pomocy powinny kontaktować się z lokalnymi numerami pogotowia, policji czy straży pożarnej.

Źródła z całej Polski donoszą o awarii numeru alarmowego 112. Niebezpiecznik dostał od osoby blisko związanej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego następującą informację:

"W całej Polsce od godz. 12:00 występują problemy z działaniem Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Ostatnia godzina to problemy w całym kraju. Obecnie wszystkie Centra nie działają prawidłowo. Mamy nawet informacje, że w pewnym momencie w całej Polsce zalogowanych było tylko kilku operatorów. W niektórych ośrodkach operatorzy w ogóle nie mogą zalogować się do systemu, wynika to z informacji, jakie operatorzy z całego kraju przekazują między sobą.
Osoby dzwoniące informują, że próbują się dodzwonić od nawet 1,5 godziny. Operatorzy po kilka minut próbują łączyć i przekazywać zgłoszenia medyczne do dyspozytorni medycznych. Z informacji, jakie posiadam, w kolejce do odebrania wisi kilkaset połączeń, ale z powodu awarii nie można sprawnie obsłużyć tych zgłoszeń".

O aktualnych problemach z numerem alarmowym informują również różne grupy związane z ratownictwem. Służby podejrzewają, że problemy mogą mieć związek z obciążeniem sieci związanym z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi szkód wyrządzonych przez silny wiatr.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)