Awaria sieci Plus. Problemy z połączeniami i wysyłaniem wiadomości SMS

Awaria sieci Plus. Problemy z połączeniami i wysyłaniem wiadomości SMS

fot. Downdetector
fot. Downdetector
Arkadiusz Stando
06.11.2020 12:00

Operator sieci komórkowej Plus zmaga się z awarią. Od około godziny 9:00 w piątek klienci Polkomtela zgłaszają problemy z wysyłaniem wiadomości SMS, połączeniami telefonicznymi oraz połączeniem internetowym. Awaria dotyczy użytkowników z całej Polski.

Użytkownicy sieci Plus skarżą się na problemy z działaniem sieci. Niektórzy informują o "dużym opóźnieniu w wysyłaniu SMS-ów", a inni stwierdzają, że "nie można połączyć się ani wysłać sms". Takie komentarze znajdziemy zarówno na stronie facebookowej Plusa, jak i w serwisie downdetector.pl.

Awaria sieci Plus – operator pracuje nad rozwiązaniem problemów

Plus zdaje sobie sprawę z sytuacji. "Sytuacja jest nam znana. Problemy rozpoczęły się przed godz. 8. Dotyczą przede wszystkim osób posiadających abonamenty. W ich przypadku nie działają wszystkie usługi - połączenia wychodzące, SMS-y oraz internet mobilny. Technicy pracują już nad przywróceniem pełnej sprawności sieci" – dowiedział się serwis Bankier.pl, po kontakcie z infolinią Plusa. Próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem prasowym, ale najwyraźniej on również ma problemy z zasięgiem. Od razu uruchomiła się poczta głosowa.

Nie wiemy, dlaczego doszło do awarii, ani kiedy problemy zostaną rozwiązane. Niektórzy klienci Plusa zauważają, że problemy u nich pojawiły się dopiero niedawno, podczas gdy część użytkowników zgłaszała, że nie mogą się połączyć już "od rana". Pierwsze zgłoszenia w serwisie downdetector.pl pojawiły się już około godziny 8 rano.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)