Awaria w Banku Pekao. Problem z wypłatami (aktualizacja)

Awaria w Banku Pekao. Problem z wypłatami (aktualizacja)

Bankomat
Bankomat
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
14.05.2024 13:13, aktualizacja: 14.05.2024 17:42

Bank Pekao ma problem ze swoim systemem, w wyniku którego klienci mogą natrafić między innymi na problemy z wypłatą pieniędzy - wynika z napływających do serwisu downdetector zgłoszeń od klientów. Pekao potwierdza, że prace nad rozwiązaniem problemu już trwają.

Do serwisu downdetector od kilku godzin sukcesywnie spływają kolejne zgłoszenia awarii w Banku Pekao. Sygnały pojawiają się w całym kraju, a ich liczba sale rośnie od godziny 9:00. Znakomita większość raportujących wskazuje, że problem polega na braku możliwości realizowania wypłat. Część zgłaszających awarię wskazuje także na problemy z logowaniem oraz bankowością online.

Szczegóły sprawy nie są w tym momencie znane, ale na Facebooku Bank Pekao potwierdził w odpowiedzi do klientki, że trwają prace nad przywróceniem działania systemów. Nie podano przy tej okazji szacowanego czasu usunięcia awarii, toteż klientom banku pozostaje po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Bank Pekao potwierdza, że trwają prace naprawcze
Bank Pekao potwierdza, że trwają prace naprawcze© Facebook Pekao

O ile problem w Banku Pekao jest ogólnokrajowy (na co wskazują zgłoszenia w serwisie downdetector m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Lublina czy Trójmiasta), sądząc po liczbie raportów można wnioskować, że w praktyce dotyka stosunkowo niewielkiej liczby klientów banku. To może potwierdzać, że usterka dotyczy jedynie wypłaty pieniędzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszą publikację, gdy na jaw wyjdą nowe fakty. Do tego czasu klientom Pekao pozostaje być przygotowanym na możliwe utrudnienia związane z awarią systemów w banku.

Aktualizacja, godz. 14:45

Jak wynika z napływających wciąż zgłoszeń do serwisu downdetector, problem w Banku Pekao nadal występuje. Większość klientów zgłaszających awarię nieustannie wskazuje na problem z wypłatą pieniędzy. Tylko nieduża część sygnalizuje również awarię systemu bankowości internetowej i logowania do systemów. Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwają jeszcze utrudnienia.

Trwa awaria w Banku Pekao
Trwa awaria w Banku Pekao© downdetector

Aktualizacja, godz. 17:35

Wszystko wskazuje na to, że problemy w Banku Pekao już się zakończyły. Wskazują na to dane w serwisie downdetector oraz informacja przesłana przez bank na naszą skrzynkę mailową:

"(...)informujemy, że od godziny 15:30 można wpłacać i wypłacać gotówkę w oddziałach banku. Przepraszamy za niedogodności w związku z zaistniałą sytuacją."

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)