Awaria w Banku Pekao. "Wystąpił błąd komunikacji" (aktualizacja)

Awaria w banku Pekao
Awaria w banku Pekao
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

02.10.2023 20:50, aktual.: 03.10.2023 07:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bankowość Pekao nie działa prawidłowo - wynika z narastającej liczby zgłoszeń w serwisie downdetector. Wszystko wskazuje na to, że bankowcy mierzą się z awarią widoczną we wszystkich częściach kraju. Użytkownicy widzą powiadomienie "Wystąpił błąd komunikacji".

Bank Pekao walczy z awarią, która według raportów w serwisie downdetector dotyczy przede wszystkim aplikacji mobilnej. W chwili tworzenia niniejszego tekstu spłynęło ponad 500 raportów, z których przeszło połowa dotyczy aplikacji Pekao w smartfonach. Pozostałe zgłoszenia wskazują na problemy z bankowością w internecie. Użytkownicy na Facebooku podają, że próbując zlecić jakąś operację widzą na ekranie wiadomość "Wystąpił błąd komunikacji".

Awaria w Banku Pekao w praktyce odczuwalna jest w całym kraju. Problemy zaczęły się około godziny 19:30, a zgłoszenia spływają ze wszystkich dużych miast, w tym Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta, Krakowa, Lublina i ze Śląska. Na stronie internetowej Pekao nie ma w tej sprawie żadnej wiadomości, z kolei w social mediach bankowcy dopiero od kilku minut odpisują na zgłoszenia użytkowników - dziękując za informację o problemie i przekazując ją do odpowiedniego działu.

Awaria w banku Pekao
Awaria w banku Pekao© downdetector

W obliczu takiej komunikacji Banku Pekao i późnej pory dnia, trudno szacować, jak długo mogą potrwać utrudnienia. Będziemy śledzić ten temat i zaktualizujemy niniejszą publikację, kiedy problemy dla użytkowników ustaną.

Aktualizacja, godz. 22:00

Po około 3-godzinnej awarii wygląda na to, że sytuacja została po stronie banku opanowana. Kluczowe usługi Pekao są już dostępne, co potwierdza szybko malejąca liczba zgłoszeń o nieprawidłowościach.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)