Aza Raskin opuszcza Mozillę

Aza Raskin opuszcza Mozillę

15.12.2010 13:02

Znany programista odpowiedzialny za rozwój Firefoksa, opuszcza Mozillę. Aza Raskin będzie pracować teraz nad własnym projektem.

Raskin rozwijał między innymi takie projekty jak Panorama, Jetpack, Ubiquity czy elementy geolokalizacji w przeglądarce Firefox. Po prawie dwuletniej współpracy z Mozillą, zdecydował się na rozpoczęcie własnego projektu, o czym informuje na swoim blogu. Raskin wycofuje się z Mozilli, by rozwijać własny projekt. Po zaprojektowaniu i dostarczeniu wiodącej na świecie przeglądarki dla prawie 500 mln osób, mało jest naprawdę sensownych rzeczy, które można zrobić, czytamy w oświadczeniu Raskina. Od 1 stycznia będzie on zajmował się tworzeniem nowego projektu o nazwie Massive Health.

Nowy projekt poświęcony zdrowiu współtworzony będzie z innymi osobami, w tym również pracownikami Mozilli. Nie wiadomo jeszcze, jak odejście Raskina wpłynie na dalszy rozwój Firefoksa. Przypomnijmy, że Mozilla pracuje nad wydaniem wersji 4 swojej przeglądarki internetowej. Ukaże się ona najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)