Baldur's Gate Enhanced Edition także na iPada

Baldur's Gate Enhanced Edition także na iPada

23.03.2012 11:09, aktualizacja: 17.09.2012 09:11

Kiedy przy okazji informacji o powstawaniu gier Baldur's Gate I & II Enhanced Edition pisaliśmy, że obsługi padów raczej tutaj nie będzie, nie mieliśmy naturalnie na myśli iPadów... Odpowiadające za powrót legendarnej serii na rynek Overhaul Games potwierdziło oto również usprawnioną wersję pierwowzoru na popularne tablety firmy Apple. Na razie nie wiadomo, co z kontynuacją.

Odrestaurowana pierwsza część zadebiutuje na App Store latem. Produkt oparty o zmodyfikowaną technologię Infinity Engine wstępnie przeniesiono na iPada, aczkolwiek jak nie ukrywają sami deweloperzy, prac przed nimi jeszcze sporo - głównie przy uproszczeniu sterowania oraz zwiększeniu czytelności okien dialogowych, a także ikonek. Niemniej podstawowe dotykowe gesty już działają. Można będzie dwoma palcami dowolnie zmieniać przybliżenie na akcję czy maźnięciem po ekranie przesunąć mapę.

Jeżeli o pakiet przygód chodzi, przenośne wydanie Baldur's Gate Enhanced Edition naturalnie zawierać będzie to, co komputerowe - czyli także dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy. W przypadku tej wersji wątpliwe jest jednak, abyśmy doczekali się wsparcia dla fanowskich modyfikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)