Ballmer i Gates przeciwko podziałowi Microsoftu

17.11.2010 14:10, aktual.: 18.11.2010 10:00

Steve Ballmer i Bill Gates opowiedzieli się przeciwko podziałowi Microsoftu. Takie rozwiązanie sugerowała część akcjonariuszy firmy.

Jak dowiedział się serwis TechFlash, podczas spotkania z akcjonariuszami Microsoftu pojawiły się propozycje, aby podzielić firmę. Powodem takich propozycji było niezadowolenie części akcjonariuszy spowodowane zastojem akcji Microsoftu na giełdzie. Mimo notowanego wzrostu przychodów, firma nie rozwija się tak dynamicznie jak na przykład Apple, który niedawno przekroczył po raz pierwszy w historii próg 300 dolarów za akcję. Obecnego statusu Microsoftu bronił jego szef, Steve Ballmer. Stwierdził on między innymi, że podział firmy byłby nieprzydatny, a co więcej spowodowałby osłabienie pozycji Microsoftu na rynku.

Ballmer argumentował, że oddzielenie od siebie takich produktów jak konsole Xbox, system Windows i Windows Phone 7 spowodowałoby osłabienie konkurencyjności Microsoftu. Mogliby skorzystać na tym Google i Apple, a także inne firmy. Z wypowiedzią Ballmera zgodził się Gates. Jego zdaniem poszczególne działy Microsoftu są tak mocno ze sobą związane, że podział firmy tylko by zaszkodził. Głosy akcjonariuszy raczej nie doprowadzą do większych zmian w Microsofcie. Są jednak wyraźnym sygnałem, że to co obecnie dzieje się w firmie, nie podoba się wielu osobom z nią związanym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)