Ballmer potwierdza: Windows 8 w 2012 roku

Ballmer potwierdza: Windows 8 w 2012 roku

24.05.2011 13:38, aktualizacja: 24.05.2011 14:03

Podczas tego samego Japanese Developer Forum, na którym zapowiedziane zostały nowości w Windows Phone 7.5, Steve Ballmer potwierdził plotki o wydaniu systemu Windows 8 w 2012 roku.

Według słów Ballmera nowa generacja systemów Windows pojawi się na rynku w przyszłym roku. CEO Microsoftu potwierdził, że nazwą nowej rodziny systemów będzie Windows 8, i że w przyszłym roku będziemy dużo o nowym produkcie słyszeć. Według Ballmera głośno będzie również o urządzeniach mobilnych z ekranami dotykowymi działającymi pod kontrolą nowego systemu. Tablety są kluczową w rozwoju systemu platformą. Jak wiadomo, Microsoft pracuje nad systemem Windows 8 zoptymalizowanym dla procesorów ARM, którego interfejs — Immersive UI — będzie przypominał kafelki z Windows Phone 7, i w podobny do istniejącej już platformy mobilnej Microsoftu sposób będzie obsługiwał gesty dotykowe.

Wróbelki na dachu ćwierkają, że interfejs Windows 8 dla tabletu zobaczymy już w przyszłym tygodniu, na konferencji D9, na której gościem będzie Steven Sinofsky — dyrektor pionu Windowsa, w ramach którego powstaje Immersive UI. Według serwisu WinRumors Sinofsky pokaże podgląd nowego interfejsu, wiec nie dowiemy się jak ostatecznie będzie zachowywał się Windows 8 na tabletach. Jak dotąd nie wyciekły żadne zrzuty ekranu prezentujące Immersive UI, jedyną wskazówką dotyczącą nowego interfejsu zawierają zrzuty Office 15.

Pojawienie się Windowsa 8 w 2012 roku oznacza podtrzymanie trzyletniego cyklu wydawniczego systemów Windows. Wydanie Windows 8 „na czas” może być kluczowe dla Microsoftu, który jest coraz bardziej w tyle za firmami Apple i Google na rynku tabletów, i nie ma szans na zmianę swojej pozycji bez wydania dopracowanego systemu dla procesorów ARM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)