Ballmer: Wszyscy wierzą w Windows Phone mimo małej sprzedaży

Ballmer: Wszyscy wierzą w Windows Phone mimo małej sprzedaży

13.07.2011 19:05, aktualizacja: 14.07.2011 02:30

Na konferencji dla partnerów Microsoftu z całego świata CEO firmy, Steve Ballmer, szczegółowo omawiał sytuację Windows Phone. Według jego słów Microsoft na rynku urządzeń mobilnych rok temu był bardzo mały i nadal jest bardzo mały, ale był to ciekawy rok.

I rzeczywiście, rok temu nie było Windows Phone, a dziś wiemy, że sprzedanych zostało kilka milionów urządzeń. Ballmer podzielił się również liczbami: jak wynika z badań Microsoftu, 9 z 10 posiadaczy Windows Phone poleciłoby go znajomym. CEO Microsoftu przyznał, że rynek urządzeń mobilnych jest trudny, ale ludzie z branży wierzą w jego firmę, o czym świadczy imponująca liczba ponad 20 tysięcy aplikacji dla WP7 napisanych w ciągu 8 miesięcy. To więcej, niż w podobnym okresie zanotował iPhone czy Android.

Seriws Winrumors poinformował, że Ballmer w swoim wystąpieniu poruszył również kwestię przyszłości umowy z Nokią. W tym roku Nokia mogła zainwestować we własne systemy, Androida lub właśnie w Windows Phone. Zdaniem Ballmera Nokia przyjrzała się drodze Microsoftu, osiągnięciom i planom na przyszłość, co przekonało Finów do dokonania takiego wyboru. Ponadto Nokia przymusza Microsoft do poszerzenia zasięgu geograficznego urządzeń mobilnych z Windows Phone i zmiany cennika na bardziej przystępny.

Nie tylko Microsoft jest pełen optymizmu. Gartner przewiduje, że Windows Phone będzie telefonem numer dwa na świecie już w 2015 roku, co oznacza, że będzie popularniejszy od iPhone'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)