Bardziej rozbudowany Dock w Unity

Bardziej rozbudowany Dock w Unity

10.02.2011 13:29

Pojawiły się nowe funkcje w Docku dla interfejsu Unity, który wprowadzony będzie dla Ubuntu 11.04. To między innymi ułatwienia dla deweloperów.

Jak czytamy na blogu Jorge's Stompbox, do interfejsu Unity dodano zestaw funkcji Launcher API, za pomocą którego będzie można dodawać takie funkcje do Docka jak na przykład wyświetlanie liczby nowych e-maili w ikonie klienta pocztowego czy postępu transferu danych. Takie rozwiązanie powinno przypaść do gustu twórcom aplikacji, którzy będą mogli rozszerzyć ich możliwości, a także zwykłym użytkownikom. Podobne rozwiązania oferują już programy takie jak Cairo Dock, AWN czy Docky. Do paska uruchamiania Unity wprowadzono także możliwość przenoszenia plików do kosza, a także do innych aplikacji.

Kolejne zmiany w Docku dla Unity, o których warto wspomnieć, to funkcje związane z jego ukrywaniem (można je obejrzeć na klipie wideo), a także podświetlanie wybranych aplikacji odpowiadających przeciągniętym plikom do Docka. Przenosząc na przykład pliki graficzne do Docka, podświetlony zostanie GIMP, albo inny program do ich edycji. Pojawiła się też strona ze skrótami klawiszowymi, z których będzie można skorzystać do zarządzania Unity. Przypomnijmy, że Unity będzie domyślnym interfejsem graficznym dla systemu Ubuntu 11.04. Canonical ogłosił taką wiadomość pod koniec października ubiegłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)