Będą kolejne zmiany w serwisie YouTube

Będą kolejne zmiany w serwisie YouTube

10.11.2010 14:33

Wkrótce w serwisie YouTube mają pojawić się kolejne zmiany. Już teraz wprowadzono nową aplikację dla smartfonów z systemem Android.

Zmiany dotyczyć będą wyszukiwania w serwisie - proces ten ma zostać uproszczony. Jak informuje TechCrunch, dzięki funkcji Topics, która niebawem pojawi się w TestTube użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do tagów związanych bezpośrednio z odtwarzanym klipem wideo. Będą one proponować filmy nie tyle na podstawie zapytań podanych przez użytkownika, co odtwarzanego materiału. Topics będzie proponował listy z klipami, które mogą zainteresować odbiorcę. Co więcej, internauci będą mogli podpowiadać usłudze, które propozycje bardziej odpowiadają ich zainteresowaniem, które zaś mniej. Będzie to można uczynić na przykład kasując niektóre tagi udostępnione w Topics.

Już teraz można skorzystać z aplikacji YouTube Remote dostępnej w Android Markecie. Jest to narzędzie umożliwiające sterowanie materiałami oglądanymi na większym ekranie (komputer, telewizor z Google TV albo Leanback) za pomocą smartfona z Androidem. Usługa zbliżona jest do AirPlay firmy Apple. Aby skorzystać z aplikacji trzeba zalogować się na stronach YouTube. Lista odtwarzania, którą stworzymy w telefonie będzie wówczas dostępna także na innym urządzeniu. Dzięki temu oglądanie klipu rozpoczęte w smartfonie będzie można dokończyć na przykład w telewizorze. YouTube Remote dostępny jest obecnie tylko w amerykańskiej wersji Android Marketu. Wkrótce jednak ma to ulec zmianie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)