Będzie AutoCAD dla Mac OS X?

Będzie AutoCAD dla Mac OS X?

24.05.2010 15:02

Po osiemnastu latach nieobecności na platformie Mac OS X, program AutoCAD najprawdopodobniej wraca do komputerów z logo nadgryzionego jabłka. W Sieci pojawiły się już pierwsze zrzuty ekranu przygotowywanej aplikacji.

Osoby korzystające z programów do projektowania w 2D i 3D w systemie Mac OS X mają do wyboru wiele rozwiązań, niestety, oprócz najpopularniejszego - AutoCAD. Dotychczas program był dostępny dla Maków 18 lat temu. AutoDesk przygotował wówczas wersje swojej aplikacji dla Mac OS i Uniksa, jednak projekt został zarzucony. Wiele wskazuje na to, że firma chce wrócić do planów rozszerzenia dystrybucji programu. Jak informuje serwis MacStories, trwają prace nad wersję beta aplikacji, która działa w Mac OS X w wersji 64-bitowej. Nazwa kodowa programu brzmi Sledgehammer Beta 1 i zawiera jeszcze wiele błędów, które będą sukcesywnie eliminowane. Na razie wiadomo, że program obsługuje gesty myszki Magic Mouse.

Zrzuty ekranu prezentujące wczesną wersję aplikacji AutoCAD dla Maków zostały pierwotnie zamieszczone na włoskim formum Italiamac. Oprócz obrazów, można obejrzeć także krótki filmik w serwisie YouTube prezentujący program.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)