Będzie lepsza integracja między Google Apps

Będzie lepsza integracja między Google Apps

07.05.2010 11:46

Google planuje wprowadzić większą ilość programów do Google Apps. To nie koniec zmian - pojawi się również lepsza integracja między aplikacjami webowymi.

Firma pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami umożliwiającymi współpracę między aplikacjami i usługami w Sieci. Użytkownicy już mogą korzystać z takich funkcji jak dostęp do Gmaila z poziomu iGoogle, Bloggera czy Picasy. Obecnie Google chce rozszerzyć współpracę swoich programów i usług. Jeszcze w tym roku użytkownicy Google Apps będą mogli zarządzać takimi aplikacjami jak Picasa, Reader, AdWords, News czy Finance bez konieczności przełączania między kontami. Pomoże to szczególnie osobom, które korzystają z Google Apps zarówno prywatnie, jak i w pracy. Jednak najprawdopodobniej nie będzie to usługa darmowa. Z informacji jakie podał Google na swoim blogu wynika, że pojawią się trzy modele dla klientów: Standardowy, Premium i Edukacyjny. Wersje testowe nowej usługi pojawią się jeszcze latem tego roku.

Google w ten sposób walczy o przejęcie klientów Microsoftu, który udostępnia podobne usługi. Firma zamieściła w internecie poradnik jak przejść z Microsoft Exchange do Google Apps, a także, ile można zaoszczędzić na takiej migracji. Kolejne informacje na temat zmian w Google Apps mają pojawić się w najbliższych tygodniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)