Będzie nowa przeglądarka w BlackBerry

Będzie nowa przeglądarka w BlackBerry

16.02.2010 17:00, aktualizacja: 16.02.2010 17:11

Podczas odbywających się targów Mobile World Congress firma RIM, twórca telefonu BlackBerry, przedstawiła nową przeglądarkę internetową. Aplikacja powstała w oparciu o silnik WebKit, który m.in. wykorzystywany jest w Chrome i Safari.

Nowa przeglądarka internetowa dla telefonów BlackBerry ma działać znacznie szybciej, niż jej obecna wersja. Będzie obsługiwała AJAX, CSS i HTML5. Co ciekawe, nie podano żadnych informacji na temat Flasha. Jak ogłosił RIM, aplikacja jako jedna z nielicznych przeglądarek dla telefonów komórkowych otrzymała 100 punktów na 100 możliwych w teście ACID3. W Internecie można obejrzeć krótki film prezentujący test nowej aplikacji firmy RIM.

Nowa przeglądarka będzie obsługiwać widżety dostępne w telefonach BlackBerry, a także te powstałe przy użyciu Javy. Dzięki temu będzie ona lepiej współpracować z innymi aplikacjami dostępnymi w oprogramowaniu BlackBerry OS. Niestety przedstawiciele firmy RIM nie podali informacji, kiedy nowa przeglądarka zostanie włączona do oprogramowania. Informacje o pracach nad jej powstaniem krążyły w Internecie już od zeszłego roku. Obecna wersja przeglądarki internetowej dostępnej w telefonach BlackBerry krytykowana jest za powolne działanie, a także brak obsługi niektórych technologii internetowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)