Będzie SkyFire dla telefonów iPhone?

Będzie SkyFire dla telefonów iPhone?

14.04.2010 12:12

Być może klienci sklepu App Store już niedługo będą mogli skorzystać z kolejnej przeglądarki internetowej dla swoich urządzeń przenośnych. Do wejścia na ten rynek najprawdopodobniej przygotowuje się Skyfire.

Wczoraj swoją polską premierę miała Opera Mini w wersji dla smartfonów iPhone i odtwarzaczy iPod touch. Przeglądarka norweskiej firmy została dopuszczona do e-sklepu po kilku tygodniach oczekiwania. Wszystkich w Skyfire podniosła na duchu decyzja Apple’a o otwarciu ich platformy - piszą pracownicy zespołu Skyfire na oficjalnym blogu. Werdykt w sprawie Opery nie był wcale tak oczywisty. Apple w przeszłości kilkakrotnie odmawiał konkurencyjnym produktom dostępu do App Store, jednak dopuszczenie do sklepu Opery Mini może świadczyć o tym, że firma zmieniła politykę. Na taki ruch czeka wiele firm, w tym Skyfire.

Jeff Glueck ze Skyfire oficjalnie nie potwierdził wiadomości, że firma wprowadzi swoją przeglądarkę internetową do App Store. Z drugiej jednak strony Skyfire ma zamiar przyśpieszyć prace nad swoimi produktami w kontekście iPhone’a i iPada. Można to odczytać jako informację na temat podjęcia wstępnych prac nad Skyfire dla systemu iPhone OS. Obecnie przeglądarka dostępna jest dla telefonów z oprogramowaniem Windows Mobile i Symbian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)