Beta Linux Mint 20.3 już jest do pobrania. Oficjalne wydanie dopiero na święta

Linux Mint
Linux Mint
Karolina Kowasz

11.12.2021 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wieści dla tych, którzy czekali na nową wersję popularnego Minta. Jego twórcy udostępnili już wersję beta 20.3 dla wszystkich chętnych do przetestowania nowego wydania systemu. Na stabilnego Minta trzeba będzie jednak poczekać.

Jak informuje 9to5Linux, beta nadchodzącego systemu operacyjnego Linux Mint 20.3 o nazwie kodowej Una jest już dostępna do pobrania dla tych, którzy chcą podjąć się testowania systemu. Twórcy mają nadzieję w ten sposób pozyskać szczere opinie pierwszych użytkowników i zyskać nieco czasu na poprawki.

To samo jądro

Wersja 20.3 beta oparta jest na jądrze Linux 5.4 LTS. W ten sposób możliwe jest zminimalizowanie wszelkich awarie, które mogłyby wystąpić podczas aktualizacji wcześniejszej wersji systemu do niestabilnej bety. Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest nowe środowisko graficzne, Cinnamon 5.2, wprowadzające sporo nowości w Mincie.

Cinnamon wprowadza, między innymi, nowy aplet Menu, zestaw ikon dla aplikacji i ulepszony kalendarz. Użytkownik może także łatwiej zarządzać pojawiającymi się powiadomieniami, a sam silnik, dodatkowo, poprawił wiele drobiazgów, takich jak cienie okien czy ich animacje.

Data stabilnej wersji

Nie wszyscy chcą być jednak testerami i korzystać z niestabilnej wersji, dlatego twórcy zapowiadają, że oficjalne wydanie Minta 20.3 odbędzie się w okolicach Bożego Narodzenia. Dokładna data nie została jednak podana.

Do tego czasu wszyscy zainteresowani betą mogą pobrać edycję Cinnamon, Xfce lub MATE z jednego z mirrorów. Należy jednak pamiętać, że jest to wersja przedpremierowa, która może mieć szereg błędów i problemów, przez co nie jest polecana do korzystania w codziennej pracy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)