Beta narzędzi deweloperskich dla Windows Phone 7

Beta narzędzi deweloperskich dla Windows Phone 7

13.07.2010 10:56

Microsoft wydał wersję beta narzędzi deweloperskich dla systemu Windows Phone 7. Firma poinformowała o tym wydarzeniu na swoim blogu.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o problemach jakie może mieć Windows Phone 7. Programiści tworzący aplikacje na jego potrzeby pozbawieni byli zarówno wersji deweloperskiej systemu, jak i odpowiednich narzędzi. Najwyraźniej obawy były przedwczesne - Microsoft poinformował, że udostępnia narzędzia deweloperskie w wersji beta. Mają one pomóc programistom w pracach nad tworzeniem gier i programów na potrzeby WP7. Udostępniono takie narzędzia jak Microsoft Expression Blend for Windows Phone pozwalający na tworzenie interfejsów użytkownika czy biblioteki Windows Phone 7 API. Z pełną listą zmian wprowadzonych w narzędziach deweloperskich można zapoznać się na stronach MSDN.

Twórcy programów dla Windows Phone 7 mają teraz czas do października, kiedy to najprawdopodobniej trafią do sprzedaży pierwsze smartfony z nowym systemem. Osoby, które chcą nauczyć się tworzenia aplikacji dla systemu, mogą wziąć udział w wirtualnych kursach. Odbędą się one 20 i 22 lipca. Więcej informacji na blogu Microsoftu, tam również znajduje się link do rejestracji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)