Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze

Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze10.09.2014 08:40
Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami Opera udostępniła swoją przeglądarkę na urządzenia z Windows Phone. Każdy może już pobrać pierwszą wersję Opery Mini na smartfony z mobilnymi okienkami i sprawdzić w działaniu alternatywę dla Internet Explorera.

350125468504254401

Udostępniona wersja posiada kilka ciekawych elementów, które mogą zachęcić do zapoznania się z tą przeglądarką. Opera Mini została wyposażona w możliwość zapisywania stron, czego brakuje wbudowanemu Internet Explorerowi. Znajdziemy tutaj także Speed Dial, czyli szybkie zapisywanie ulubionych stron na powitalnej karcie oraz Opera Link, do przechowywania ustawień przeglądarki w chmurze. Oczywiście nie mogło zabraknąć opcji zapisywania haseł, czy kontroli ilości pobieranych danych.

350125468504385473

Jakość wyświetlanych stron niestety nie zawsze jet poprawna i Opera Mini jest po tym względem daleko w tyle za Internet Explorerem. Sam interfejs również pozostawia wiele do życzenia, gdyż nie został on przygotowany zgodnie ze stylem Modern i odbiega jakością od obecnych standardów. Stabilność przeglądarki nie jest też niestety najmocniejszą stroną tego programu, samoczynne wyjścia z aplikacji zdarzają się często, nawet przy zamkniętych kartach.

350125468504516545

Opera Mini dostępna jest obecnie w wersji beta i można liczyć na to, że wszelkie błędy i niedociągnięcia zostaną naprawione. Szkoda, że zapewne nie zmieni się interfejs, który przypomina prehistorycznego Windows Mobile. Obecnie przeglądarka jest raczej ciekawostką, która może w przyszłość być alternatywą dla wbudowanego Internet Explorera. Warto również nadmienić, że Opera Mobile dostępna była już trzy lata temu na Windows Phone 7, poprzez port z Windows Mobile na odblokowane urządzenia z mobilnymi okienkami. Porównując obie wersje nie uświadczmy niestety wielu różnic, co przemawia jeszcze bardziej na niekorzyść Opery Mini.

Najnowsza wersja Opera Mini znajduje się w bazie naszych aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)