Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze

Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze

Beta Opery Mini na Windows Phone dostępna dla wszystkich, niestety nie jest dobrze
10.09.2014 08:40, aktualizacja: 15.09.2014 18:22

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami Opera udostępniła swoją przeglądarkę na urządzenia z Windows Phone. Każdy może już pobrać pierwszą wersję Opery Mini na smartfony z mobilnymi okienkami i sprawdzić w działaniu alternatywę dla Internet Explorera.

Obraz

Udostępniona wersja posiada kilka ciekawych elementów, które mogą zachęcić do zapoznania się z tą przeglądarką. Opera Mini została wyposażona w możliwość zapisywania stron, czego brakuje wbudowanemu Internet Explorerowi. Znajdziemy tutaj także Speed Dial, czyli szybkie zapisywanie ulubionych stron na powitalnej karcie oraz Opera Link, do przechowywania ustawień przeglądarki w chmurze. Oczywiście nie mogło zabraknąć opcji zapisywania haseł, czy kontroli ilości pobieranych danych.

Obraz

Jakość wyświetlanych stron niestety nie zawsze jet poprawna i Opera Mini jest po tym względem daleko w tyle za Internet Explorerem. Sam interfejs również pozostawia wiele do życzenia, gdyż nie został on przygotowany zgodnie ze stylem Modern i odbiega jakością od obecnych standardów. Stabilność przeglądarki nie jest też niestety najmocniejszą stroną tego programu, samoczynne wyjścia z aplikacji zdarzają się często, nawet przy zamkniętych kartach.

Obraz

Opera Mini dostępna jest obecnie w wersji beta i można liczyć na to, że wszelkie błędy i niedociągnięcia zostaną naprawione. Szkoda, że zapewne nie zmieni się interfejs, który przypomina prehistorycznego Windows Mobile. Obecnie przeglądarka jest raczej ciekawostką, która może w przyszłość być alternatywą dla wbudowanego Internet Explorera. Warto również nadmienić, że Opera Mobile dostępna była już trzy lata temu na Windows Phone 7, poprzez port z Windows Mobile na odblokowane urządzenia z mobilnymi okienkami. Porównując obie wersje nie uświadczmy niestety wielu różnic, co przemawia jeszcze bardziej na niekorzyść Opery Mini.

Najnowsza wersja Opera Mini znajduje się w bazie naszych aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)