BetterTouchTool rozszerza gesty gładzika w Makach

BetterTouchTool rozszerza gesty gładzika w Makach

06.01.2010 16:17, aktualizacja: 06.01.2010 16:28

Dotychczas użytkownicy komputerów Apple’a, chcący zwiększyć zakres możliwości gładzika czy myszki, musieli za to zapłacić. W Internecie pojawił się właśnie darmowy program BetterTouchTool, który wprowadza nowe gesty multi-touch.

BetterTouchTool to projekt rozwijany przez grupę MultiClutch. Program obsługuje zarówno gładziki w MacBookach, jak i najnowszy produkt Apple’a - myszkę Magic Mouse. Użytkownik może zarówno nauczyć się nowych gestów z interfejsu BetterTouchTool, jak i wprowadzić własne. Można więc za pomocą wybranego gestu uruchamiać programy, odsłaniać Biurko albo cofać wcześniejsze komendy. Ilość funkcji, które oferuje BetterTouchTool jest bardzo duża.

W tej beczce miodu nie brakuje jednak łyżki dziegciu. Program MultiClutch jest jeszcze w fazie rozwoju. Producent ostrzega więc, że użytkownik instaluje BetterTouchTool na własną odpowiedzialność. Na szczęście już niedługo w Internecie ma się pojawić oficjalna wersja programu.

BetterTouchTool nie jest pierwszym tego typu projektem. Na rynku można nabyć programy służące do rozbudowania funkcji gładzika albo Magic Mouse. Na przykład jitouch, który wprowadza nowe gesty z wykorzystaniem trzech palców. Program kosztuje w pełnej wersji 5,49 dolarów. Z kolei dla posiadaczy Magic Mouse Apple’a przeznaczony jest MagicPrefs, który dostępny jest w wersji donationware.

Program pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)