Beyond Earth: kolejna odsłona Cywilizacji jeszcze w tym roku

Beyond Earth: kolejna odsłona Cywilizacji jeszcze w tym roku
Karolina Kowasz

13.04.2014 21:48, aktual.: 14.04.2014 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że fani serii Civilization mogą już oczekiwać na jej kolejną część. Tym razem jednak mają prawo być odrobinę zaskoczeni, bowiem nowa odsłona – Beyond Earth – wzorowana jest na grze Alpha Centauri i przenosi całą rozgrywkę w kosmos, na odległą planetę.

Official Sid Meier's Civilization: Beyond Earth Announce Trailer - "A New Beginning"

Gracze swoją rozgrywkę będą musieli rozpocząć od wyboru planety, którą skolonizuje ich grupa. Decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na dalszą grę. Do wyboru dostaniemy trzy rodzaje środowiska – teren porośnięty gęsto lasem, suche pustkowia lub świat porośnięty niebezpiecznymi grzybami. Zespół gracza będzie musiał radzić sobie z dziką fauną i florą, z którą można spróbować żyć w miarę przyjaźnie, a także z innymi kolonizatorami, co z czasem może doprowadzić do walki o planetę. Głównym celem stanie się zbadanie wybranej planety, jej kolonizacja oraz odkrywanie jej historii i kultury poprzez odnajdowanie rozmieszczonych w rozmaitych miejscach ruin wymarłej już cywilizacji.

Zachowane zostaną dotychczasowe zasady rozgrywki, znane fanom. Mapa świata będzie podzielona na heksy, zaś na każdym będzie mogła stać tylko jedna jednostka. Dodatkowo gracz będzie miał możliwość wykonywania rozmaitych zadań, jak chociażby umożliwienie ucieczki ludziom starającym się wydostać z macierzystej Ziemi. Chociaż tytuł wyraźnie czerpie z Alpha Centauri, twórcy starali się być oryginalni, czego wyraźnym przykładem mogą być frakcje. W Beyond Earth każda z nich została wysłana w kosmos przez inną cywilizację, co może także spowodować, że wrogie jednostki z innych statków pojawią się na planecie dopiero kilkadziesiąt tur po naszym wylądowaniu.

Mapa, od początku rozgrywki, będzie pokryta standardową mgłą, dlatego bardzo istotna będzie eksploracja, a z czasem wysłanie na orbitę planety sztucznych satelitów pozwalających uzyskać podgląd całego terenu. Spełnią one także ważną rolę w prowadzeniu wojen i zarządzaniu naszym państwem. Wszystkie działania na orbicie zostaną pokazane na dodatkowej mapie.

Początki nie będą łatwe dla graczy, bowiem ich kolonie będą małe, nieodporne na ataki i wszelkie inne grożące im niebezpieczeństwa. Rozgrywka w pierwszej fazie skupi się więc na ochronie naszej bazy, która dopiero z czasem stanie się odporniejszym miastem. Konieczne będzie budowanie ulepszeń, nowych budynków, zaś bez odkrywania nowych technologii nie ma co liczyć na zwycięstwo. Zamiast typowego drzewka rozwoju, Beyond Earth zaoferuje nam podział na trzy grupy tematyczne powiązane z metodami pozwalającymi osiągnąć wygraną.

Beyond Earth powinno mieć swoją premierę jesienią bieżącego roku. Nie wiadomo na razie czy tytuł ukaże się wyłącznie na PC, czy też brane są pod uwagę także inne platformy. Na pewno jednak będzie współpracować z DirectX 11. Ponadto gra zostanie dostosowana do współpracy z najnowszymi kartami graficznymi od AMD, które pozwolą na wsparcie Mantle i Eyefinity.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)