Bez Apple’a nie będzie targów Macworld

Bez Apple’a nie będzie targów Macworld

18.02.2010 13:53

Wątpię, czy w przyszłym roku będą miały miejsce targi Macworld Expo, stwierdził jeden z analityków, John C. Dvorak. W tym roku - jak wcześniej informowaliśmy - odbywały się one bez głównej gwiazdy, czyli firmy Apple. Zdaniem Dvoraka przyszłoroczne targi stanęły pod znakiem zapytania.

Dvorak, który brał udział w Macworld 2010, jest bardzo sceptyczny w stosunku do imprezy bez Apple’a. Zwykle podczas targów Steve Jobs albo jego współpracownicy prezentowali nowe produkty. Najczęściej były to pakiety programów jak iWork czy iLife albo informacje na temat kolejnych wersji sytemu Mac OS X. Jednak w zeszłym roku Apple zapowiedział, że nie weźmie udziału w Macworld 2010. Powodem była chęć ograniczenia kosztów - taniej wychodzi zorganizować własną konferencję, niż płacić za wynajęcie sal.

Zdaniem Dvoraka Macworld nie przetrwa długo albo powinien być przemianowany na iPhone Expo. Większość wystawców prezentowała akcesoria i programy związane z telefonem Apple’a. Jednak cały problem polega na tym, że wiadomości o nowych produktach można zdobyć nie wychodząc z domu - wystarczy łącze internetowe. Targi nie są też potrzebne do zdobywania wiedzy ani dla początkujących użytkowników komputerów, ani dla ekspertów w tej dziedzinie. Macworld 2010 może być przypieczętowaniem końca eksperymentu z komputerami osobistymi, który rozpoczął się w 1975 r. - pisze analityk i dodaje, że krajobraz zupełnie się zmienił, kiedy pecety i Maki stały się zwykłymi sprzętami domowymi. Poza tym nieobecność Apple’a pokazała wszystkie braki targów, które w rzeczywistości były skupione wokół firmy - twierdzi Dvorak.

Rzecz jasna, jak dotąd nic nie wskazuje na to, aby przyszłoroczne targi Macworld miały zostać odwołane. Zapewne jednak stracą one mocno na popularności. Nie tylko z powodu nieobecności Apple’a, ale także dlatego - jeśli wierzyć Dvorakowi - że ich era dobiegła końca. Z pełną treścią artykułu analityka można zapoznać się w wersji angielskiej na stronach serwisu PCmag.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)