Bezpieczeństwo i wygoda, czyli jak Synology troszczy się o nasze dane

Bezpieczeństwo i wygoda, czyli jak Synology troszczy się o nasze dane

Jak Synology zapewnia bezpieczństwo naszym danym?
Jak Synology zapewnia bezpieczństwo naszym danym?
Łukasz Michalik
31.07.2019 10:47

Stare przysłowie głosi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe, i na tych, którzy będą je robić. Warto być mądrym przed szkodą i skorzystać z rozwiązań, dzięki którym nasze dane będą bezpieczne. Tym bardziej, że – jak udowadnia Synology – to wyjątkowo proste.

Dane to dzisiaj najcenniejsze, co mamy. W formie cyfrowej przechowujemy zarówno ważne dokumenty, jak i nasze wspomnienia. Filmowy zapis szczęśliwych chwil, rodzinnych uroczystości, zdjęcia z urodzin czy wycieczek życia – wszystko to ma dzisiaj zazwyczaj cyfrową postać. Nie wspominając o powszechnej, choć coraz rzadszej w erze streamingu, domowej kolekcji multimediów.

Problem z danymi polega na tym, że dość łatwo je utracić. Zagubienie nośnika lub jego awaria mogą pozbawić nas cyfrowych wspomnień.

Na szczęście, dzięki rozwiązaniom firm takich, jak Synology, możemy w prosty i niedrogi sposób zapewnić naszym danym bezpieczeństwo.

Nie daj się zaskoczyć - Bezpieczniej z Synology!

Synology Backup Campaign

O tym, z jakich rozwiązań możemy skorzystać, dowiemy się dzięki Synology Backup Campaign. Marka postawiła na edukację i przybliżenie użytkownikom możliwości, oferowanych przez współczesne NAS-y.

Czasy, gdy urządzenia te służyły po prostu do przechowywania danych w lokalnej sieci to już bardzo odległa przeszłość. Nowoczesne NAS-y, jak sprzęt oferowany przez Synology, to prawdziwe, lokalne centra danych, oferujące – obok bezpiecznego przechowywania – cały ekosystem rozwiązań i usług.

Jak i do czego można je wykorzystać? Podczas prowadzonych przez nas testów przedstawiliśmy przykładowe zastosowania NAS-a Synology. To sprzęt, który sprawdzi się zarówno w profesjonalnych zastosowaniach (np. przy obróbce fotografii czy wideo), jak i w użytku domowym, jako centrum rozrywki i sieciowych usług.

Dane pod kontrolą

Warto w tym miejscu podkreślić ważną kwestię. Na rynku istnieje bardzo wiele usług, ułatwiających przechowywanie danych online i ich synchronizację. Rozwiązania takie oferują choćby producenci smartfonów czy różnego rodzaju sprzętu elektronicznego.

Zazwyczaj to dobre i wiarygodne usługi, jednak w ich przypadku warto postawić sobie kluczowe pytanie: co z bezpieczeństwem naszych danych? Eksperci od cyberbezpieczeństwa doradzają, by wszystko, co w jakikolwiek sposób publikujemy, przesyłamy czy robimy w internecie, traktować jako publicznie dostępne.

Nic dziwnego – wycieki danych zdarzają się nawet największym firmom. Dlatego wysyłając nasze dane do chmury musimy brać pod uwagę, że w praktyce oznacza to utratę kontroli nad tym, co się z nimi dzieje.

Obraz

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Domowy NAS ratuje nas przed takimi rozterkami. Korzystając ze sprzętu Synology wiemy, gdzie i w jaki sposób są przechowywane nasze dane. To od nas zależy, komu i na jakich warunkach będziemy je udostępniać, i jakim usługom pozwolimy mieć do nich dostęp.

Mocnym atutem jest w tym przypadku przyjazny i funkcjonalny system operacyjny DSM. Dzięki niemu w prosty sposób skonfigurujemy potrzebne usługi – zarówno te dostępne przez interfejs przeglądarkowy, jak i obsługiwane poprzez aplikacje mobilne.

Zabezpieczenie naszych danych jest dzisiaj prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, z zaawansowanych rozwiązań mogą korzystać nie tylko eksperci od bezpieczeństwa, ale także zwykli, domowi użytkownicy. Warto o tym pamiętać i zabezpieczyć się, zanim będzie za późno.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)