Białystok. Twórca nielegalnego serwisu z filmami zapłaci 47 milionów złotych kary

Białystok. Twórca nielegalnego serwisu z filmami zapłaci 47 milionów złotych kary

Białystok. Twórca nielegalnego serwisu z filmami zapłaci 47 milionów złotych kary
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
22.04.2021 13:27

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wcześniejszy wyrok. Twórca nielegalnego serwisu ma obowiązek zapłaty ponad 47 milionów złotych kary właścicielom praw autorskich, które naruszył. Oprócz finansowego zadośćuczynienia, sąd skazał mężczyznę na rok więzienia w zawieszeniu. Wyrok jest prawomocny.

Apelację w sprawie zeszłorocznego wyroku złożyła prokuratura. Domagano się jeszcze ostrzejszej kary dla 25-latka. Prokuratora domagała się łącznie 3,5 roku więzienia bez zawieszenia. W jej ocenie kara była zbyt łagodna. Z kolei sąd apelacyjny stwierdził, że apelacja była bezzasadna. Przede wszystkim młody człowiek nie był nigdy wcześniej karany, a obowiązek zapłaty 47 milionów złotych jest już wystarczającym obciążeniem.

"Ta apelacja nie jest do końca przemyślana, zupełnie nietrafnie stawia akcenty, jeżeli chodzi o karę. Na przestrzeni swojej kilkudziesięcioletniej pracy, nie spotkałem się z takim obowiązkiem naprawienia szkody" - przyznał w uzasadnieniu sędzia Jacek Dunikowski - podaje Polsat News. Oskarżony nie ma zamiaru składać własnej apelacji w sprawie wyroku.

Według ustaleń prokuratury, 25-letni mieszkaniec Białegostoku w latach 2015-2019 prowadził nielegalną dystrybucję filmów. Działo się to na trzech portalach: fili.cc, filiser.tv i filiser.pl. Łącznie do sieci trafiło 62600 plików wideo przedstawiających filmy oraz seriale, na których udostępnianie nie posiadał licencji. Za dostęp do serwisów mężczyzna pobierał pieniądze od użytkowników.

Mężczyzna próbował także wyprać brudne pieniądze. Zdobyte w nielegalny sposób fundusze inwestował między innymi w kryptowaluty i nieruchomości. Część pieniędzy przelewał także na konto bankowe matki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)