Bibble 5.2 Pro i Lite z obsługą nowych formatów RAW

21.01.2011 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Bibble Labs wydała wersję 5.2 swoich aplikacji do profesjonalnej edycji zdjęć. Wprowadzono obsługę dla 14 nowych formatów RAW.

W najnowszej wersji Bibble dodano obsługę fotografii zapisanych w formacie RAW z takich aparatów jak Nikon D3100, D7000, P7000 czy Panasonic LX5, GF2, GH2. Poza tym skupiono się na rozszerzeniu możliwości edycji zdjęć. Wprowadzono funkcję kopiuj-wklej dla warstw i regionów, jak również możliwość dopasowania zaczernienia w warstwach. Dla regionów pojawiły się też takie funkcje jak prostowanie, kadrowanie czy zniekształcanie perspektywy. Z kolei za pomocą skrótów klawiszowych można między innymi kopiować indywidualne ustawienia dla wybranego zdjęcia. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta.

Bibble to profesjonalny edytor zdjęć konkurujący z takimi rozwiązaniami jak Photoshop Lightroom, Aperture czy DxO Optics Pro. Aplikacja obsługuje fotografie zapisane w formacie RAW i umożliwia ich edycję oraz organizowanie poprzez tworzenie intuicyjnych w obsłudze katalogów. Co więcej, Bibble został wyposażony w narzędzia umożliwiające edycję metadanych (słowa kluczowa, oceny, informacje dotyczące praw autorskich oraz wiele innych). Dodatkowo program umożliwia wykorzystanie narzędzi do edycji zdjęć stworzonych przez inne firmy. Plusem są też zaawansowane mechanizmy drukowania (tzw. background printing), których główną zaletą jest prędkość oraz wysoka końcowa jakość. Aplikacja dostępna jest w wersjach Pro i Lite, które różnią się liczbą dostępnych funkcji.

Za wersję Pro programu Bibble 5 trzeba zapłacić 199,95 dolarów, wersja Lite dostępna jest natomiast za 99,95 dolarów. Użytkownicy, którzy nabyli Bibble 4 po 1 września 2006 roku mogą skorzystać z bezpłatnego uaktualnienia, podobnie jak osoby korzystające z wersji 5 aplikcji.

Wersję testową Bibble 5 Pro można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS X. Wersję Lite można wybrać podczas instalacji programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)