Bill Gates: kłamstwa dużo szybciej rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych

Bill Gates ma dość fake newsów /fot. GettyImages
Bill Gates ma dość fake newsów /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

29.07.2020 08:37, aktual.: 29.07.2020 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współzałożyciel Microsoftu ostatnimi czasy ściera się z bardzo kiepską opinią publiczną w niektórych kręgach społeczeństwa naszej planety. Setki tysięcy ludzi, a może nawet miliony, uznają, że Bill Gates jest winny pandemii COVID-19. Miliarder nabiera coraz większej niechęci do mediów społecznościowych.

I mówi wprost co o nich sądzi. Niedawno Bill Gates zapytany o teorie spiskowe wiążące go z pojawieniem się pandemii choroby COVID-19, spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, mówił: te teorie spiskowe są tak głupie, że ciężko im zaprzeczać. Wymysły internautów nawet nie budzą u Gatesa rozbawienia, a raczej zażenowanie.

Ilu ludzi w nie wierzy? Według wcześniej przeprowadzonych przez serwis Yahoo sondaży, 44 procent republikanów, którzy wzięli udział w ankiecie sądzi, że Bill Gates chce wykorzystać szczepionki do wszczepienia ludziom "mikroczipów". Zadaniem tych urządzeń ma być masowe monitorowanie populacji ziemskiej.

Bill Gates ma powoli dosyć dezinformacji? Krytykuje media społecznościowe

"Kiedy umożliwiasz ludziom komunikowanie się, musisz uporać się z faktem, że pewne niepoprawne, ale bardzo ekscytujące rzeczy mogą się rozprzestrzeniać po sieci bardzo szybko. Znacznie szybciej, niż te prawdziwe informacje. Wiemy o tym od dawna, na przykładzie szczepionek" - mówił Bill Gates w wywiadzie z Andres Rossem Sorkinem z CNBC.

W mediach społecznościowych prawdziwe informacje rozchodzą się powoli w porównaniu z fake newsami. To znacznie utrudnia firmom takim jak Facebook i Twitter osiągnięcie równowagi, powiedział Gates. Dodał również, że panowanie nad fałszywymi wiadomościami w sieci jest bardzo trudne. Administratorzy serwisów społecznościowych nie są w stanie nad tym zapanować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)