Bill Gates: Konkurencja z Apple i Google to żaden problem

Bill Gates: Konkurencja z Apple i Google to żaden problem

19.05.2011 12:12

Były szef Microsoftu, Bill Gates, skomentował najnowsze posunięcia swojej firmy - Windows Phone 7, tablety i zakup Skype’a.

Jak można się domyślać, Gates wypowiadał się bardzo ciepło na temat Microsoftu. W wywiadzie dla BBC bronił między innymi strategii spółki na rynku smartfonów. Gates nie chciał się zgodzić, że Microsoft został daleko w tyle za takimi gigantami jak Apple czy Google. Patrząc trzy, cztery lata wstecz widzimy, że Microsoft już wtedy mówił, że telefony będą skupione wokół oprogramowania. Być może Gates ma dostęp do jakichś nieznanych nam danych - dotychczas Windows Phone 7 nie zbliżył się nawet do popularności iPhone’ów czy smartfonów z Androidem.

Zapytany o urządzenia przenośne, Gates stwierdził, że pecet jest tabletem. Jego zdaniem przyszłość urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety związana jest z komputerami stacjonarnymi. Były szef Microsoftu nie wyjaśnił jednak, w jaki sposób jego firma chce konkurować z iPadem czy wchodzącymi na rynek tabletami z systemem Android. Jak dotąd Microsoft nie zaprezentował realnej alternatywy, mimo licznych zapowiedzi i przechwałek. Być może odpowiedzią na iPada będzie dopiero Windows 8, który oprócz wersji desktopowej ma posiadać również wydanie na tablety.

Jedną z ciekawszych wypowiedzi był komentarz na temat zakupu Skype. Czy wydawanie 8,5 mld dolarów na firmę, której realna wartość jest dużo mniejsza miało sens? Gates pochwalił zakup, dodając, że dzięki nowemu nabytkowi Microsoft zdoła przenieść rozmowy wideo na zupełnie nowy poziom. Były szef firmy przyznał też, że sam radził swoim kolegom zakup Skype. Czy inwestycja wyjdzie Microsoftowi na dobre przekonamy się za jakiś czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)