Bill Gates: Nie inwestuj w bitcoina, chyba że jesteś Elonem Muskiem

Bill Gates: Nie inwestuj w bitcoina, chyba że jesteś Elonem Muskiem

fot. Twitter (Bill Gates)
fot. Twitter (Bill Gates)
Piotr Urbaniak
27.02.2021 13:00, aktualizacja: 27.02.2021 14:04

Pomimo szumu wokół kryptowalut, Bill Gates nadal pozostaje sceptyczny. Jak twierdzi, są bardziej przydatne ludzkości sposoby inwestycji, a bitcoin powinien interesować tylko miliarderów, którzy w razie czego mogą pozwolić sobie na stratę części kapitału.

"Elon [Musk] ma masę pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie musi się martwić, czy jego bitcoiny będą losowo rosły lub spadały", odpowiedział Gates dziennikarzom Bloomberga, zapytany o opinię o ostatnich inwestycjach Elona Muska i jego Tesli. Przypomnijmy, spółka zakupiła w lutym bitcoiny o łącznej wartości 1,5 mld dol.

Gates podkreślił przy tym, że nie poleca inwestowania w bitcoina osobom mniej majętnym. "Uważam, że jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś być bardziej ostrożny", dodał.

Jak skonkludował założyciel Microsoftu, sam nie zamierza inwestować w kryptowalutę, ale oczywiście nie z uwagi na niedostateczny kapitał. Zdaniem Gatesa lepiej pompować pieniądze w startupy, które oferują prawdziwe i przydatne ludziom produkty. Sam wspomniał jeszcze o szczepionkach na odrę oraz malarię.

Legenda Microsoftu nie skreśla kryptowalut, ale zauważa, że są nieprzewidywalne, często ulegając chwilowym trendom. Jak w przypadku, gdy wspomniany Musk windował wartość btc tweetami. Od momentu, gdy szef Tesli i SpaceX zainwestował w bitcoina, wartość tej kryptowaluty spadła o około 20 proc. Mimo wszystko, co ciekawe, Fundacja Gatesów wykorzystuje blockchain do dystrybucji funduszy pomocowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)