Bill Gates ofiarą teorii spiskowych. Wszystko przez jedną przemowę

Bill Gates ofiarą teorii spiskowych. Wszystko przez jedną przemowę

Bill Gates wedle teorii spiskowej stworzył chorobę COVID-19 /Fot. GettyImages
Bill Gates wedle teorii spiskowej stworzył chorobę COVID-19 /Fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
17.04.2020 16:26, aktualizacja: 18.04.2020 10:36

Dziennik New York Times i Zignal Labs, firma analizująca media, stworzyły wspólny raport dotyczący Billa Gatesa i koronawirusa. Według informacji, które zgromadzili, założyciel Microsoftu stał się ofiarą teorii spiskowych. Ponad 1,2 miliona razy połączono go z pandemią koronawirusa na  YouTube, Facebooku i Twitterze.

Bill Gates został uznany przez wielu internautów za winnego pandemii COVID-19. Według danych zebranych na podstawie wpisów w mediach społecznościowych i audycji telewizyjnych w okresie między lutym a kwietniem, był o 33 proc. częściej uznawany za winowajcę, niż sieć 5G. O tej teorii spiskowej również kilkukrotnie pisaliśmy.

Według Zignal Labs, jednego dnia pojawiało się nawet 18 tysięcy wpisów czy komentarzy łączących koronawirusa i Billa Gatesa. New York Times znalazł natomiast 16 tysięcy postów na Facebooku, które skomentowano prawie 900 tysięcy razy. Najpopularniejsze filmy przedstawiające tę teorię spiskową obejrzało prawie pięć milionów ludzi na przełomie marca i kwietnia.

Spiskowcy twierdzą, że Bill Gates stworzył chorobę COVID-19 w celu czerpania korzyści ze szczepionki. Pojawiają się również tezy mówiące, że założyciel Microsoftu jest członkiem grupy mającej na celu wybicie ludzkości czy też wdrożenie globalnego systemu kontroli.

Skąd wzięły się teorie spiskowe o Billu Gatesie?

W 2015 roku Bill Gates wygłosił przemowę, w której ostrzegał o największym zagrożeniu dla ludzkości. Nie jest nim wojna atomowa, ale wirus, który z łatwością rozprzestrzeni się po świecie i zagrozi życiu milionów ludzi. I wydawałoby się, że nie ma w tym stwierdzeniu nic odkrywczego.

The next outbreak? We’re not ready | Bill Gates

Ale kiedy takie słowa padły z ust jednego z najbogatszych ludzi świata, miały prawo pojawić się teorie spiskowe. To przemówienie zrobiło tak zwane kolejne okrążenie po sieci, a wraz z nim pojawiły się nowe tezy, o których wspomniałem wcześniej. Chyba nie takiej reakcji spodziewał się Bill Gates, ostrzegając ludzkość pięć lat temu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (484)