Bill Gates: Steve Jobs był większym czarodziejem ode mnie. Byłem o to zazdrosny

Bill Gates: Steve Jobs był większym czarodziejem ode mnie. Byłem o to zazdrosny27.08.2020 15:53
Bill Gates: Steve Jobs był geniuszem. Byłem zazdrosny
Bill Gates: Steve Jobs był geniuszem. Byłem zazdrosny

Bill Gates, amerykański przedsiębiorca i drugi najbogatszy człowiek na świecie, wielokrotnie przyznawał, że był pod wrażeniem zdolności, jakie posiadał jeden z jego największych rywali, Steve Jobs. Współzałożyciel Microsoftu nie ukrywał, że legendarny założyciel Apple "zawsze był bardziej naturalny", jeśli chodziło o wystąpienia publiczne. Filantrop zdradził także, że pracował ciężko przez całą karierę, aby stać się lepszym mówcą.

W niedawnym wywiadzie, jakiego miliarder udzielił w podcaście "Armchair Expert", po raz kolejny poruszono wątek Jobsa. W rozmowie z Daxem Shepardem i Moniką Padman, Gates nazwał go geniuszem. Przyznał, że jako przywódca posiadał naturalny magnetyzm, który z całych sił chciał od niego "skopiować".- Był czarodziejem w nadmiernym motywowaniu ludzi. Sam byłem małym czarodziejem, dlatego nie mogłem ulec jego zaklęciom. Widziałem jednak, jak rzuca czary, a potem patrzyłem na jego słuchaczy i widziałem ich zahipnotyzowanych. Byłem o to straszliwie zazdrosny - mówi miliarder.

Gates dodał, że był pod szczególnym wrażeniem tego, co osiągnął Jobs po powrocie do Apple w 1997 roku. - Nikt inny nie zrobiłby dla Apple tego, co on. Nie znam nikogo takiego. Jego kariera była naprawdę fenomenalna - komentuje współzałożyciel Microsoftu.

Amerykański przedsiębiorca przyznał się także do swoich słabych stron. Wśród nich wymienił m.in. brak umiejętności kulinarnych oraz fakt, iż jest zbyt mało towarzyski.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)