Bill Gates znów najbogatszy. Twórca Microsoftu prześcignął Jeffa Bezosa

Bill Gates znów najbogatszy (fot. East News, AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI)
Bill Gates znów najbogatszy (fot. East News, AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI)

18.11.2019 11:43, aktual.: 18.11.2019 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dłuższego czasu to Jeff Bezos z Amazon był najbogatszym człowiekiem na świecie. Bill Gates wskakiwał na krótko na pozycję lidera. Mamy kolejny taki przypadek w 2019 roku, choć wkrótce może czekać nas następna zamiana, bo różnice majątków nie są duże.

Cóż, czym jest jeden miliard dolarów w jedną czy drugą stronę, jeśli majątek panów szacowany jest wg Bloomberg odpowiednio na 110 miliardów dolarów (Bill Gates) i 109 miliardów dolarów (Jeff Bezos).

Różnica miliarda, to wbrew pozorom niewiele

To oczywiście tylko sarkazm. Chociaż mówiąc o inwestorach, którzy obracają tak ogromnymi sumami, a ich majątek jest powiązany z kondycją poszczególnych firm na giełdzie, ten 1 miliard dolarów nie jest tak wielką różnicą, aby status obu bogaczy nie zmienił się w krótkim czasie. Mogą jeszcze nie raz zamieniać się miejscami w czołówce. Przecież mowa o mniej niż 1 proc. ich majątku!

Właściciel i szef Amazon nie ma dobrych ostatnich miesięcy. Jego rozwód spowodował przekazanie jednej czwartej udziałów w firmie byłej żonie, poza tym miały miejsce spadki na giełdzie, które odczuł portfel (a właściwie szacowany majątek) Bezosa. Od stycznia Bloomberg ocenia jego dorobek na 16 miliardów mniej.

Gates prężnie działa charytatywnie, ale wciąż bogaci się

W przeciwieństwie do swojego konkurenta z listy, Bill Gates wzbogacił się i to o 20 miliardów dolarów w skali bieżącego roku. Nawet mimo tego, że jest prężnie działającym filantropem. Prowadzi wraz z żoną największą na świecie fundację charytatywną. Angażują się w duże akcje, więc w ciągu jednego dnia może zaliczyć naprawdę duży odpływ pieniędzy, choć nie jako typową stratę, a przekazanie na szczytny cel.

Ciekawe, czy Jeff Bezos szybko odrobi straty z ostatnich miesięcy? Wtedy znów odskoczy założycielowi i największemu udziałowcowi Microsoftu na wiele miliardów dolarów i raczej szybko nie zobaczymy kolejnego przetasowania. Choć nigdy nie wiadomo, w końcu w tym roku Gatesowi całkiem nieźle powodzi się, a Bezos nie ma dobrej passy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)