Bing (nie) blokuje OpenOffice.org

Bing (nie) blokuje OpenOffice.org

30.03.2010 11:10, aktualizacja: 30.03.2010 17:09

Wczoraj pojawiła się sensacyjna wiadomość - wyszukiwarka Microsoftu blokuje strony OpenOffice’a. Czyżby gigant z Redmond próbował manipulować wynikami wyszukiwań w Bingu, aby wesprzeć własny pakiet biurowy? Dzisiaj okazało się, że prawda jest dużo bardziej prozaiczna.

Wystarczy wpisać w Bingu hasło „OpenOffice” by przekonać się, że wyszukiwarka nie wyświetla adresu strony projektu (OpenOffice.org). Pojawią się natomiast inne, zbliżone witryny internetowe z informacjami na temat darmowego pakietu biurowego - np. hasło w Wikipedii. Serwis Katonda, który pierwszy podał informacje na temat dziwnego zachowania Binga, zasugerował, że Microsoft może w ten sposób manipulować wynikami wyszukiwań. Powód wydaje się oczywisty - firma promuje własny pakiet biurowy, który w odróżnieniu od OpenOffice’a jest płatny. Niezorientowani internauci mający utrudniony dostęp do wyników wyszukiwań na temat darmowego pakietu mogliby szybko zniechęcić się poszukiwaniami. Okazuje się jednak, że spiskowa teoria nie sprawdza się w przypadku Binga.

Jak się okazało, wyszukiwarka Microsoftu nie wyświetla na liście wyników OpenOffice.org, ponieważ witryna ta nie pozwala robotowi Binga indeksować strony. Takie oświadczenie od przedstawiciela Microsoftu uzyskał serwis Katonda. Według zapowiedzi problem ten będzie w najbliższym czasie rozwiązany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)