Bing popularniejszy od Yahoo! ale tylko w USA

17.08.2010 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według ostatnich statystyk wyszukiwarce Bing udało się prześcignąć w USA swojego konkurenta - Yahoo! Wciąż daleko mu jednak do lidera na rynku, jakim jest Google.

Według statystyk firmy Chitika, Bing jest obecnie drugą pod względem popularności wyszukiwarką internetową w Stanach Zjednoczonych. Usługa Microsoftu zaczęła wyprzedzać Yahoo! już w styczniu tego roku, dopiero jednak ostatni miesiąc przyniósł zdecydowaną różnicę między oboma produktami. Bing w lipcu 2010 r. osiągnął 10,6% popularności wśród internautów, natomiast Yahoo! spadł do poziomu 6,1%. Google, jak dotąd niepodzielny lider, według statystyk Chitiki używany jest przez 81,0% osób korzystających z Sieci w USA. W okolicach 1% plasują się takie wyszukiwarki jak AOL czy Ask.

Mniej pozytywne dla Binga są ogólnoświatowe statystyki. Jeśli wierzyć tym zamieszczonym przez NetMarketShare, wyszukiwarka Microsoftu jest na trzeciej pozycji (3,34% w lipcu) i nadal sporo brakuje jej do osiągnięcia wyniku Yahoo! (5,99%). W statystykach dotyczących wyszukiwarek na świecie znacznie lepiej wypada Google, z którego korzysta 84,97% internautów. Co ciekawe, według NetMarketShare, równie popularny jak Bing jest Baidu - najpopularniejsze narzędzie do przeszukiwania Sieci w Chinach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)