Bing zastąpi Google na BlackBerry

Bing zastąpi Google na BlackBerry

04.05.2011 18:17

Na konferencji BlackBerry World pojawił się niespodziewany gość — Steve Ballmer — który poinformował o nawiązaniu współpracy przez firmy Research In Motion — producentów BlackBerry — i Microsoft. Umowa wprowadza wyszukiwarkę Bing jako domyślną na urządzeniach mobilnych BlackBerry.

Microsoft wciąż pracuje nad umocnieniem swojej pozycji na rynku urządzeń mobilnych i towarzyszących im usług. Bing jest oczywiście domyślną przeglądarką na telefonach z systemem Windows Phone 7, krążyły również plotki o wprowadzeniu Binga jako domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach z iOS. Skończyło się wprowadzeniem do App Store odpowiednich aplikacji dla iPhone'a i iPada, oraz wydaniem Binga dla Androida. Te rozwiązania wymagają niestety świadomości użytkownika, że może korzystać z innej niż domyślna wyszukiwarki, oraz chęci zmiany tej wyszukiwarki przez instalację dodatkowego programu. Pozycja domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach mobilnych jest więc warta walki, zwłaszcza jeśli Microsoft zamierza stworzyć godną konkurencję dla Google'a na tym polu. Asem w rękawie firmy z Redmond może również okazać się system Windows 8 projektowany z myślą o tabletach.

O ile korzyści Microsoftu z tej umowy są oczywiste, o tyle nie wiadomo co na tym zyska producent urządzeń BlackBerry. Jedyną widoczną korzyścią dla RIM jest zapewne kwota, za którą Microsoft kupił jej lojalność. Google jest obecnie niekwestionowanym liderem rynku wyszukiwarek i zmiana na Bing może wielu klientów zniechęcić do urządzeń z linii BlackBerry. Należy jednak przypuszczać, żę RIM nie zdecydowałoby się na układ, który nie jest dla firmy i marki BlackBerry korzystny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)