BitCannon, czyli BitTorrent uodparnia się na zamykanie stron

BitCannon, czyli BitTorrent uodparnia się na zamykanie stron

BitCannon, czyli BitTorrent uodparnia się na zamykanie stron
19.01.2015 20:59

Po tym jak w połowie grudnia została zlikwidowana strona The Pirate Bay, dyskusja na temat praw autorskich, piractwa i poszukiwania nowych metod dzielenia się plikami zaczęła budzić jeszcze więcej emocji. Natychmiastową reakcją na zamknięcia i aresztowania było powstanie kolejnych lustrzanych serwisów, które zapewniały użytkownikom BitTorrenta dostęp do zasobów oferowanych przez Zatokę Piratów. Równie istotną bronią w arsenale piratów może być program BitCannon.

Narzędzie BitCannon pozwala na pobranie katalogu plików torrent na twardy dysk i korzystanie z niego offline. Aktualnie serwisów z otwartymi zasobami nie ma zbyt wiele, ale jest w tym gronie choćby KickassTorrents, który po zamknięciu The Pirate Bay znacznie zyskał na popularności. Za pomocą BitCannon możliwe jest pobranie z niego listy dostępnych torrentów wraz z linkami magnetycznymi na dysk oraz przeglądanie i przeszukiwanie katalogu bez dostępu do Sieci.

Obraz

Twórcą aplikacji jest Stephen Smith, który zdecydował się na udostępnienie kodu programu na GitHubie. Ideą całego przedsięwzięcia ma być zapobiegnięcie sytuacjom, w których po zamknięciu kolejnych serwisów z katalogami torrentów, użytkownicy pozostają bez możliwości wymieniania się plikami. Smith zachęca też w ten sposób użytkowników do aktywnego udziału w życiu społeczności BitTorrent. Według twórcy aplikacja jest zdolna do przeszukania bazy 6 milionów torrentów w 10 milisekund.

Obraz

Stephen Smith zaznacza, że prace na BitCannon nie są bynajmniej zakończone. Według redaktorów serwisu Torrentfreak bolączką programu jest spadek wydajności podczas przeszukiwania bazy złożonej z ponad miliona torrentów. Brakuje też informacji dotyczących liczby seedów danego torrenta. Dużą nadzieję na pomoc w rozwoju programu Smith pokłada w społeczności, która nauczona doświadczeniem zamknięcia The Pirate Bay, będzie chciała według niego minimalizować skutki ewentualnego zawieszenia działalności kolejnych serwisów. Do działania BitCannon wymaga zainstalowania nierelacyjnego magazynu danych MongoDB. Może to odstraszyć niektórych użytkowników, więc twórca aplikacji opublikował na YouTube film instruktażowy prezentujący proces instalacji.

BitCannon v0.0.5 Setup on Windows

Wersję instalacyjną BitCannona dla systemu Windows można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)